Nemocnice Roudnice nad Labem

Naše nemocnice poskytuje péči nejen pro spádový region Roudnice nad Labem a okolí, ale má význam i pro celý Ústecký kraj. Snažíme se stále rozšiřovat spektrum svých služeb včetně jejich kvality a modernizovat vybavení nemocnice.

 
 

OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU-19

Vážení,

dovolujeme si Vás informovat o tom, že jsme spustili registraci prostřednictvím stránek MZČR k očkování 3. a 4. dávkou proti COVID-19. Očkování bude zahájeno dne 1.9.2022.

Všichni zájemci se musí objednat prostřednictvím Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví. Registrovat se můžete zde.

Děkujeme

Omezení návštěv u hospitalizovaných pacientů

Aktuální informace k návštěvám u hospitalizovaných pacientů platná od 04.08.2022:

Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou omezeny na středu a neděli od 14:00 do 16:00 hodin při splnění následující podmínky:

Návštěva musí mít po celou dobu nasazen respirátor třídy FFP2 (KN95) bez výdechového ventilu a respektuje pokyny zdravotnického personálu, který reaguje na vývoj aktuální epidemiologické situace.

Očkovací centrum - znovuotevření od 1. 9. 2022

dovolujeme si Vás informovat, že od 1. 9. 2022  budeme opět v Nemocnici Roudnice nad Labem očkovat proti nemoci Covid-19.

V září se bude očkovat 1x týdně ve čtvrtek, tedy 1.9., 8.9., 15.9., 22.9., 29.9. V případě vyššího zájmu budeme samozřejmě termíny přidávat. Očkování bude probíhat ve 2. patře naší nemocnice u laboratoře.

Všichni zájemci se musí objednat prostřednictvím Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví (https://crs.uzis.cz/) stejně jako na první a druhou dávku, kde si vyberou místo očkování Nemocnice Roudnice nad Labem. Vyčkají na PIN2, kterým si následně vyberou nabízený termín k očkování.

 

Plicní oddělení - odchod lékařky

Vážení pacienti,
dovolujeme si vás informovat, že k 30. 4. 2022 odchází z plicního oddělení na vlastní žádost paní doktorka MUDr. Blanka Vaňková.

V případě zdravotních komplikací po tomto termínu se prosím obraťte na svého praktického lékaře či svou zdravotní pojišťovnu s doporučením na jiné plicní oddělení.

Děkujeme za pochopení.

Zdravotnické služby

Aktuálně

LÉTO A GYNEKOLOGICKÉ OBTÍŽE U ŽEN

Primářka našeho gynekologicko-porodnického oddělení paní MUDr. Mária Procházková PhD., MPH si pro vás připravila stručné informace o gynekologických obtížích spojených s letními radovánkami. Na co si v létě dát pozor a jak případné komplikace řešit se dočtete v následujícím článku.

Více...

Na čápa se v Roudnici těší

Téměř dvě stovky budoucích maminek, jejich rodinných příslušníků i dětí dorazily do naší roudnické porodnice na páteční akci Než přiletí čáp. Připravili jsme ji ku příležitosti Světového dne těhotenství i Mezinárodního dne porodních asistentek a na maminky čekal bohatý program. “Musím přiznat, že tak velký zájem nás příjemně překvapil,” přiznává primářka roudnické porodnice Mária Procházková. Pro budoucí maminky bylo připravené třeba skupinové těhotenské cvičení, možnost popovídat si s lékaři, i porodními asistentkami, nebo pěvecké a taneční vystoupení dětí z místní mateřské školky Pohádka. “Největší zájem ale jednoznačně byl o těhotenskou poradnu a prohlídku samotné porodnice. I když jsme na jednu prohlídku brali skupiny až po dvaceti lidech, chvílemi to vypadalo že tady budeme muset provádět až do večera,” usmívá se primářka. K nejčastějším dotazům žen patřila samozřejmě příprava k samotnému porodu a otázky k jeho průběhu. Většina budoucích maminek v tomto směru výrazně ocenila možnost individuálního přístupu, včetně možnosti mít v Roudnici u porodu vlastní asistentku a kladné hodnocení sklidily i nově zrekonstruované prostory porodnice. A stejně velký byl i zájem o měření tlaku nebo krevního cukru a informace, jak s těmito veličinami nakládat, co která znamená a jak je v těhotenství vyhodnocovat. “Odezva od žen i jejich partnerů byla fantastická. Už teď máme další inspiraci jak by se takové setkání dalo ještě vylepšit a určitě ho rozpakujeme i v příštím roce. A třeba se z něj stane i tradice,” shrnuje průběh setkání s názvem Než přiletí čáp primářka roudnické porodnice Procházková. Partnery setkání bylo Národní centrum pupečníkové krve, Linde Healtcare, Chicco Česká a Slovenská republika, HiPP Česká republika & Slovensko a patron.eu.

Více...

NEŽ PŘILETÍ ČÁP

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla o těhotenství, porodu a mateřství ještě víc? Přijďte na akci naší porodnice, kterou pořádáme ku příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek. Můžete se těšit na prohlídku porodnice, ukázku skupinového cvičení pro těhotné, besedu s primářkou roudnické porodnice či prezentaci zboží se vším, co k péči o dítě patří. Porodní asistentky, dětské sestřičky, lékaři a laktační poradkyně vám zodpoví všechny vaše dotazy. Budete si moc změřit tlak, cukr v krvi či zvážit. Nebude chybět ani občerstvení, dětský koutek a skákací hrad pro vaše ratolesti.

Více...

KONTAKTUJTE NÁS

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.