Hepato gastroenterologie

Hepato gastroenterologie

Diagnostika a léčba chorob zažívacího traktu včetně onemocnění slinivky břišní, žlučového systému a jater

Kde nás najdete

4. patro poliklinika

Ordinační hodiny

prim. MUDr. Jaroslav Hnuta

Po
07:30 - 15:00
Út
07:30 - 15:00
St
07:30 - 15:00
07:30 - 15:00

Objednávat je možné telefonicky každý všední den 13:00 – 15:00. Vyšetření mimo tyto ordinační hodiny prosíme domlouvat přímo s daným lékařem.

Součásti oddělení

Popis oddělení

Hepatogastroenterologická ambulance

Ambulance se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou chorob zažívacího traktu včetně onemocnění slinivky břišní, žlučového systému a jater.
Provádíme endoskopická diagnostická vyšetření žaludku (gastroskopie), včetně terapeutických zákroků jako stavění krvácení, odstraňování polypů, ošetření jícnových varixů, u pacientů s nemožností přijímat potravu ústy zavádíme perkutání endoskopickou gastrostomii. K dispozici máme i tenký transnasální gastroskop.
Dále provádíme endoskopické vyšetření tlustého střeva (koloskopie) včetně terapeutických zákroků jako endoskopicka polypectomie a endoskopická mucosectomie.
Jsme začleněni v  programu celonárodního screeningu kolorektálního karcinomu. Úzce spolupracujeme  s ostatními odděleními roudnické nemocnice jako s radiodiagnostickým, chirurgickým a interním. Superkonziliární návaznost máme dohodnutou s endoskopickým centrem Masarykovy nemocnice  Ústí nad Labem  a Klinikou hepatogastroenterologie IKEM Praha.

Centrum screeningu nádorů kolorekta – MZČR screening

Ministerstvo zdravotnictví České republiky udělilo oboru Gastroenterologie akreditaci k provádění vlastního specializovaného výcvikuMZČR akreditace