Nemocnice Vrchlabí se nachází v samém centru horské rekreační oblasti Krkonoš, v jedné z nejhezčích přírodních oblastí ČR. Vrchlabí je navštěvovaným turistickým městem. Spádová oblast nemocnice činí přibližně 35 tis. obyvatel, přičemž každoročně navštíví tuto část hor až 10 mil. turistů.

Nemocnice pokrývá zdravotní péči od ambulantních specialistů, přes akutní péči, až po péči následnou. V roce 2016 se stala první nemocnicí skupiny Penta Hospitals.

Vrchlabská nemocnice je vyhlášena špičkovou traumatologií, chirurgií a ortopedií. V prosinci 2021 byla kvalita zdravotní péče potvrzena získáním certifikátu Spojené akreditační komise.

 

 
 

Aktuální informace

EPIDEMIOLOGICKÉ OPATŘENÍ

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a na doporučení Krajské hygienické stanice Vás žádáme o nošení respirátorů ve všech prostorách nemocnice. Zároveň Vás žádáme o  dodržování návštěvní doby, a to od 15:00 – 17:00hodin. Děkujeme, že chráníte sebe a své blízké.

 

ODSTÁVKA RTG

Ve středu 3.8. nebude v době od 12h do 16h v provozu rentgen. Děkujeme za pochopení.

 

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

Od čtvrtka 4.8. opět spouštíme činnost našeho očkovacího centra. V provozu bude každý čtvrtek od 8:00 do 15:30 (pauza 12:00-12:30). Očkujeme vakcínou Pfizer. Podmínkou je věk 18+. Pro termíny 4.8. a 11.8. není třeba žádná předchozí rezervace. Od 15.8. se však spustí systém rezervací očkování na stránkách MZ ČR. Prosíme tedy zájemce o vakcinaci v dalších termínech (nejbližší vypsané 18.8. a 25.8.), aby učinili rezervaci.

Nově je zavedeno očkování 2. posilující dávkou (celkově 4. dávka). Očkujeme nadále i ostatní dávky.

 

NÁVŠTĚVY OPĚT POVOLENY

Návštěvy jsou povoleny – každý den v čase 15:00 – 17:00. Děkujeme Vám, že jste ohleduplní a dodržujete hygienická opatření – návštěva by neměla jevit známky respiračního onemocnění. Na základě doporučení KHS Vás žádáme o nošení respirátorů. Děkujeme.

 

PROVOZ AMBULANCÍ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

Věnujte pozornost možným změnám v ordinačních hodinách našich ambulancí v době letních prázdnin:

Gynekologická ambulance

Ortopedická ambulance

Neurologická ambulance

Diabetologická ambulance

 

DĚTŠTÍ PACIENTI

Naše nemocnice nedisponuje lékaři – pediatry. Dětské pacienty s běžnými problémy a onemocněními proto nepřijímáme. V případě ohrožení života bude poskytnuto ošetření v režimu akutní péče.

 

AMBULANCE PRO UKRAJINCE

Od 13.7. bude v provozu interní ambulance pro Ukrajince, kterou povede dr. Oksana Vernichenko. V provozu bude vždy pondělí a středa 13:00 – 16:00. Doporučujeme objednat se předem na čísle 499 502 271.