Ortopedie

Ortopedické lůžkové oddělení

Zabýváme se operační léčbou onemocnění pohybového aparátu dětí a dospělých.
Ortopedické spektrum operací poskytujeme v plném rozsahu kromě operací páteře a primárních nádorů pohybového aparátu.

Kde nás najdete

Pavilon B, 2. patro

Návštěvní hodiny

Denně
15:00 – 17:00

Návštěvy na pooperačním pokoji povoleny nejsou. Návštěvní hodiny mimo tyto časy po dohodě s personálem oddělení. Dětem do 10 let nejsou návštěvy doporučovány, pokud je to nezbytné, pak pouze v doprovodu dospělé osoby.

Kontakty

Administrativní pracovnice

Personální obsazení

MUDr. Filip Veselý, Ph.D.

primář

Pavlína Vrbová

vrchní sestra

V současné době lze využít 3 nadstandardní pokoje.

Vybavení:

  • polohovací lůžko
  • TV, lednice, varná konvice
  • samostatné sociální zařízení (WC + sprcha)
  • na 2 pokojích křeslo
  • wi-fi

Objednání:

Platba:

  • Platba se provádí na Centrálním registru
  • Je možná platba hotově, kartou i převodem na účet.

 

Nadstandardní pokoj - 1 den 850 Kč

Hlavním těžištěm naší práce je chirurgie velkých končetinových kloubů. Největší podíl operací tvoří operace endoprotéz – kloubních náhrad včetně jejich revizních operací – výměn kloubních náhrad. Důraz klademe zejména na náhradu kyčelního, kolenního a ramenního kloubu. Výjimečně nahrazujeme i loketní a hlezenní kloub.  U kolenního kloubu jsme provést rutinně i částečnou náhradu opotřebované části kloubu

U endoprotéz řešíme i komplikované stavy kdy došlo k opotřebení kloubní náhrady, nebo jinému selhání a kloubní náhradu je třeba vyměnit.

Další podstatnou část spektra našich operaci jsou artroskopie. Artroskopie je operační technika která je založena na zavedení artroskopu –optického zařízení s kamerou z vpichu – miniincize do kloubu. Z druhé nebo dalších miniincizí se zavádí vlastní pracovní nástroj – klíšťky, fréza nůž atd., práce těchto nástrojů je kontrolována zavedenou kamerou. Výhodou je zejména obecně rychlejší doba rekonvalescence díky menší operační zátěži organismu a operované končetiny operací. Provádíme artroskopie kolenního, ramenního a hlezenního kloubu včetně rekonstrukčních operací. Pokud to situace vyžaduje artroskopujeme i loket nebo zápěstí, případně tyto situace řešíme ve spolupráci s odborníky na danou problematiku.

Nejčastějšími indikacemi k artroskopii jsou u kolenního kloubu: poškození zevního či vnitřního menisku, poškození kloubní chrupavky, poranění vazů kolenního kloubu a řešení nestability čéšky. Jsme schopni touto nebo otevřenou metodou provádět i náhradu chrupavky. U ramena je nejčastější indikací nestabilita ramenního kloubu, impingement a poškození kolemkloubních šlach tzv. rotátorové manžety.

V základním rozsahu se zabýváme i chirurgií nohy a ruky. V případě některých komplexních vad ruky a nohy často souvisejících s celkovým onemocněním revmatického charakteru spolupracujeme s centry, která se zabývají touto specializací.

Nedílnou součástí prováděných operačních výkonů je i odpovídající pooperační péče, včetně intenzivní péče a následná rehabilitace, kterou rovněž zajišťujeme.

Pro posouzení zda je pro pacienta určitý způsob operace vhodný, k jejímu objednání, naplánování,  pravidelným pooperačním i mimořádným kontrolám pacientů slouží naše nemocniční odborná ortopedická ambulance.