PSYCHIATRICKÁ NEMOCNICE PÍSEK

O nemocnici

Psychiatrická nemocníce Písek je vysoce specializované odborné lůžkové zařízení následné psychiatrické péče s ambulantním komplementem. Navazuje a pokračuje v tradici psychiatrické péče Psychiatrické léčebny U Honzíčka. 

Všechny zdravotnické služby jsou poskytovány v nové moderní budově, zajišťují vysoký komfort pro pacienty i zaměstnance tohoto zařízení. Celková kapacita nemocnice je 83 lůžek na třech odděleních. 

Na všech odděleních rozmístěných ve třech patrech budovy je pro pacienty k dispozici jídelna/společenská místnost, tělocvična a kuřárna. Pacienti jsou ubytováni na třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Dále jsou k dispozici místnosti pro individuální terapie, skupinové psychoterapie a pracovní terapie. Na odděleních je dbáno na maximální bezpečnost, aniž by pacienti byli zbytečně omezováni.

Režim každého pacienta je jiný, protože každý má odlišné požadavky a omezení. Pacienti nemají povinnost účastnit se všech aktivit, pokud by to znamenalo špatný vliv na jejich zdraví. Osobní programy tedy pacienti konzultují se svými lékaři, kteří jim doporučí a schválí daný režim. Lékařskou péči jsme schopni poskytovat i v jazyce ruském a ukrajinském. 

Pro příjem do nemocnice jsou indikovaní pacienti s:

  • poruchami afektivního spektra – úzkostmi a depresemi
  • posttraumatickými stresovými poruchami
  • psychotickými poruchami
  • poruchami osobnosti

 

V prvním patře budovy je umístěno specializované zařízení pro sociální péči o pacienty s demencí, Alzheimer Home Písek.

V přízemí se nachází psychiatrická ordinace a také rehabilitační centrum Návrat. Součástí PN Písek je i vlastní kavárna. Přímo v budově PN Písek má také kancelář Fokus o.s.

Úvodní slovo primáře

„Chceme maximální zapojit pacienty do léčby. Aby dokázali svou nemoc přijmout, musí o ní vědět co nejvíce informací, které jsou schopni v daném okamžiku pochopit, protože jim pomohou v boji s psychickým onemocněním. 

Naším cílem je odstigmatizovat psychiatrii a smazat pocit hanby, kterou i dnes někteří pacienti vnímají, když se na veřejnosti zmíní, že se léči na psychiatrii.“

MUDr. Marian Koranda, primář

 

VEDENÍ NEMOCNICE (MANAGMENT)

KUDY K NÁM

Vladislavova ulice č. 490
397 01  Písek

Telefon: +420 382 212 940
E-mail: info@pnpisek.cz

Parkoviště najdete přímo před budovou nemocnice a v těsné blízkosti se nachází zastávky MHD, ČD a ČAD.