O nemocnici

Psychiatrická nemocníce Písek je vysoce specializované odborné lůžkové zařízení následné psychiatrické péče s ambulantním komplementem. Navazuje a pokračuje v tradici psychiatrické péče Psychiatrické léčebny U Honzíčka.
Všechny zdravotnické služby jsou poskytovány v nové moderní budově, zajišťují vysoký komfort pro pacienty i zaměstnance tohoto zařízení. Celková kapacita nemocnice je 111 lůžek na čtyřech odděleních.
Na všech odděleních rozmístěných ve čtyřech patrech budovy je pro pacienty k dispozici jídelna/společenská místnost, tělocvična a kuřárna. Pacienti jsou ubytováni na třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Dále jsou k dispozici místnosti pro individuální terapie, skupinové psychoterapie a pracovní terapie. Na odděleních je dbáno na maximální bezpečnost, aniž by pacienti byli zbytečně omezováni.
Režim každého pacienta je jiný, protože každý má odlišné požadavky a omezení. Pacienti nemají povinnost účastnit se všech aktivit, pokud by to znamenalo špatný vliv na jejich zdraví. Osobní programy tedy pacienti konzultují se svými lékaři, kteří jim doporučí a schválí daný režim. Lékařskou péči jsme schopni poskytovat i v jazyce ruském a ukrajinském.

Pro příjem do nemocnice jsou indikovaní pacienti s:

  • poruchami afektivního spektra – úzkostmi a depresemi
  • posttraumatickými stresovými poruchami
  • psychotickými poruchami
  • poruchami osobnosti

V přízemí se nachází psychiatrická ordinace a rehabilitační centrum Návrat. K dispozici je zde pro naše pacienty, ale i pro veřejnost kavárna.

Vladislavova ulice č. 490
397 01  Písek

Telefon: 382 212 940
E-mail: info@pnpisek.cz

Parkoviště najdete přímo před budovou nemocnice a v těsné blízkosti se nachází zastávky MHD, ČD a ČAD.

„Chceme maximální zapojit pacienty do léčby. Aby dokázali svou nemoc přijmout, musí o ní vědět co nejvíce informací, které jsou schopni v daném okamžiku pochopit, protože jim pomohou v boji s psychickým onemocněním.
Naším cílem je odstigmatizovat psychiatrii a smazat pocit hanby, kterou i dnes někteří pacienti vnímají, když se na veřejnosti zmíní, že se léči na psychiatrii.“

MUDr. Marian Koranda, primář