Laboratoř

Odběrová ambulance

Pro ambulantní pacienty je v prostorách laboratoře zřízena odběrová ambulance, která provádí odběry v pracovní dny od 6:00 do 10:00. Pro praktické a odborné lékaře je v pondělí až pátek zajištěn svoz materiálu pro laboratorní účely přímo z jejich ambulancí naším svozovým vozem. Získaný materiál je bezprostředně po odběru dodáván přímo do laboratoře naší nemocnice, případně do smluvní laboratoře, dle prováděné analýzy. Smluvní laboratoří je SPADIA Lab a.s., Praha 3. Veškeré vzorky odesílané do smluvní laboratoře jsou evidovány, upraveny pro transport a připraveny k odeslání prostřednictvím svozové služby. Materiál přijatý po odjezdu svozové služby je skladován dle podmínek preanalytické fáze a k transportu předán následující pracovní den.

Kde nás najdete

suterén hlavní budovy

Ordinační hodiny

Po – Pá
06:00 - 10:00

Personální obsazení

Mgr. Martina Wirthová, MBA

vedoucí laboratoře

Oddělení klinické biochemie a hematologie je pravidelně akreditováno společnosti NASKL. Aktuálně jsou splněny podmínky Auditu R3.

osvedceni-audit-r3
osvedceni-registrace-naskl
Certifikát hematologie
Registrace OKBH
  • Laboratorní příručka Stáhnout soubor Laboratorní příručka
  • Laboratorní žádanka Stáhnout soubor Laboratorní žádanka
  • Pokyny pro pacienty – Vyšetření oGTT (orální glukózový toleranční test) Stáhnout soubor Pokyny pro pacienty – Vyšetření oGTT (orální glukózový toleranční test)
  • Pokyny pro pacienty - sběr moče za 24 hodin Stáhnout soubor Pokyny pro pacienty - sběr moče za 24 hodin
  • Pokyny pro pacienty - sběr moče - vyšetření podle Hamburgera Stáhnout soubor Pokyny pro pacienty - sběr moče -  vyšetření podle Hamburgera