Laboratoř

Oddělení klinické biochemie a hematologie

Laboratoř se zabývá vyšetřením krve, moči a jiného biologického materiálu, s použitím řady biochemických, imunochemických, imunohematologických, koagulačních a mikroskopických metod.

K těmto výkonům používáme špičkovou techniku a diagnostické soupravy, které jsou zárukou správných a spolehlivých výsledků. Analýzy jsou prováděny nejen pro pacienty nemocnice, ale i pro pacienty ordinací praktických a odborných lékařů ve Vrchlabí a jeho okolí. Řada vyšetření je využívána i veterinárními lékaři pro zvířecí klientelu.

V laboratoři je zajištěn nepřetržitý provoz včetně sobot, nedělí a svátků. Pracovní doba je ve všední den (pondělí až pátek) od 06:00 do 14:00. Od 14:00 do 06:00 následujícího dne a o sobotách, nedělích a svátcích je provoz zajištěn pohotovostní službou.

Všechna vyšetření provádíme i bez doporučení lékaře, jak pro fyzické, tak i pro právnické osoby, přičemž platba se pak řídí platným sazebníkem VZP.

Oddělení klinické biochemie a hematologie je pravidelně akreditováno společnosti NASKL. Aktuálně jsou splněny podmínky Auditu R3.

Kde nás najdete

suterén hlavní budovy

Personální obsazení

Mgr. Martina Wirthová, MBA

vedoucí laboratoře

Bc. Markéta Malá

vrchní laborantka

Oddělení klinické biochemie a hematologie je pravidelně akreditováno společnosti NASKL. Aktuálně jsou splněny podmínky Auditu R3.

osvedceni-audit-r3
osvedceni-registrace-naskl
  • Laboratorní příručka Stáhnout soubor Laboratorní příručka
  • Laboratorní žádanka Stáhnout soubor Laboratorní žádanka
  • Pokyny pro pacienty – Vyšetření oGTT (orální glukózový toleranční test) Stáhnout soubor Pokyny pro pacienty – Vyšetření oGTT (orální glukózový toleranční test)
  • Pokyny pro pacienty - sběr moče za 24 hodin Stáhnout soubor Pokyny pro pacienty - sběr moče za 24 hodin
  • Pokyny pro pacienty - sběr moče - vyšetření podle Hamburgera Stáhnout soubor Pokyny pro pacienty - sběr moče -  vyšetření podle Hamburgera