Gynekologie a porodnictví

Gynekologie a porodnictví

Prevence a léčba ženských pohlavních orgánů. Těhotenská poradna.

Kde nás najdete

přízemí hlavní budovy

Ordinační hodiny

Po
14:00 - 15:00 - tel. dotazy
15:00 - 18:00 - objednaní pacienti
Út
07:30 - 12:00 - objednaní pacienti
12:30 - 13:30 - tel. dotazy
13:30 - 14:00 - objednaní pacienti
St
08:00 - 09:00 - tel. dotazy
09:00 - 12:30 - poradna pro těhotné
12:30 - 13:00 - objednaní pacienti
Čt
07:30 - 12:00 - objednaní pacienti
12:30 - 13:30 - tel. dotazy
13:30 - 14:00 - objednaní pacienti

Každou návštěvu je třeba předem telefonicky dohodnout.

Kontakty

Kontakty

MUDr. Renata Kramperová

objednávky termínu pouze TELEFONICKY!

Popis oddělení

Omlouváme se, ale z důvodu naplnění kapacity ordinace aktuálně nepřijímáme nové pacientky.

Naše ambulance poskytuje ženám komplexní gynekologickou péči. Zajistíme preventivní prohlídky (kolposkopie, onkologická cytologie, abdominální a vaginální ultrazvuková vyšetření), poradíme vám s výběrem antikoncepce (po předchozím vyšetření provádíme i zavedení nitroděložní antikoncepce v rámci běžné ambulantní péče), zajišťujeme diagnostiku a léčbu poruch menstruačního cyklu, péči o ženy v období přechodu. Samozřejmostí je těhotenská poradna.

V rámci preventivního ročního vyšetření poskytujeme kromě standardní péče možnost vyšetření cytologie metodou Thin-prep PAP test (nebo LBC = Liquid based cytologie), tj. odběr se provede do speciálního tekutého media a následně umožní analýzu s vysokou mírou spolehlivosti zpracování všech odebraných buněk, test má lepší vypovídací hodnotu než vyšetření standardní. Pacientka v případě zájmu uhradí kultivační medium částkou 500 Kč, samotné vyšetření je hrazeno v rámci zdravotního pojištění.

V rámci těhotenské poradny poskytujeme péči pro fyziologická těhotenství, v případě rizikového těhotenství zajišťujeme v indikovaných případech péči v rizikové poradně Fakultní nemocnice Hradec Králové.

  • Provádíme ultrazvuková vyšetření vaginální i abdominální, včetně využití Doppler flowmetrie, nabízíme širší spektrum možností vyšetření na vrozené vady plodu včetně prvotrimestrálního screeningu na akreditovaném pracovišti Oblastní nemocnice Trutnov, vyšetření provádějí akreditovaní a auditovaní lékaři. Ženy mohou využít i možnost neinvazivního testování vrozených vad plodu metodou Prenascan, kterou pro naše pacientky též poskytuje Oblastní nemocnice Trutnov.
  • Případný standardní biochemický test VVV plodu ve II. trimestru provádíme krevním odběrem v nemocniční laboratoři, test pro nás zpracovává přední pracoviště Gennet.
  • Provádíme též monitoring plodu CTG přístrojem v závěrečné fázi těhotenství, péči můžeme poskytnout všem ženám s nekomplikovaným těhotenstvím až do termínu porodu.

Poskytujeme běžně základní spektrum vyšetření ženám s potížemi s otěhotněním, tedy vyšetření hormonální a vyšetření zaměřené na schopnost ovulace (ultrazvuková folikulometrie), můžeme zajistit vyšetření spermiogramu partnera.

Zajistíme očkování HPV vakcínou, kdy podáváme širokou informaci o možnosti a vhodnosti očkování pro konkrétní ženu.

Dále se věnujeme preventivnímu vyšetření prsů, nyní ve spolupráci s nově zavedenou Mammologickou poradnou na Chirurgickém oddělení nemocnice (MUDr. Jindra).

V rámci ambulance zajišťujeme i konziliární vyšetření pacientek napříč odděleními naší nemocnice. Laboratorní výsledky dodáme na počkání. Při nutnosti hospitalizace, zejména v rámci malých operačních výkonů, zajišťuje péči o naše pacientky lůžková část Chirurgického oddělení.

Personální obsazení

MUDr. Renata Kramperová

lékař