Chirurgie

Chirurgické oddělení

Vrchlabská nemocnice je vyhlášena špičkovou chirurgií a traumatologií. Chirurgické oddělení je vedeno prim. MUDr. Petrem Jindrou, který je zároveň lékařský ředitel nemocnice. Oddělení se nachází v 1.patře budovy, hned vedle operačních sálů.

Kde nás najdete

1. patro hlavní budovy

Personální obsazení

prim. MUDr.
Petr Jindra, MHA

primář

Jana Jarošová

vrchní sestra

MUDr. Pavel Janata

zástupce primáře

MUDr. Hana Gottwaldová

lékař

MUDr. Michal Mrázek, MHA

lékař

MUDr. Ondřej Myšík

lékař

MUDr. Richard Stojanov

lékař

Na chirurgickém oddělení naší nemocnice provádíme široké spektrum zákroků:

Traumatologie – komplexní ošetření úrazů, titanové implantáty pro hřebování dlouhých kostí (stehenní, holenní, pažní, stehenní kosti), zevní fixace, operace nitrokloubních zlomenin (titanové LCP dlahy), akutní operace poranění hlavy, rekonstrukce následků úrazů. V případě poranění páteře, centrálního nervového systému a závažných poranění pánve spolupracujeme s traumacentrem v FN Hradec Králové.

Ortopedie – endoprotézy kyčelního, kolenního a ramenního kloubu, operace halluxů (vbočených palců) a další ve spolupráci s FN Motol Praha (prof. MUDr. Trč)

Artroskopie kolenního, ramenního a hlezenního kloubu včetně rekonstrukce zkřížených vazů, rekonstrukce rotátorové manžety a chronických nestabilit ramenního kloubu

Všeobecná chirurgie – laparoskopické řešení žlučníků, kýl a apendixů, chirurgie prsu, zažívacího traktu, náhlé příhody urologické, ošetření hemoroidů různými technikami (Baronovou ligaturou)

Onkologická chirurgie – zažívací trakt, nízké resekce konečníku bez nutnosti stomie, prs, kožní nádory

Cévní chirurgie – operace křečových žil

Na našem oddělení máme 4 samostatné nadstandardní pokoje s vlastní koupelnou. Ve výbavě pokojů je televize, lednička, kávovar Nespresso s kapslemi a také ručníky a osušky.

Nadstandardní pokoj chirurgie - 1 den 950 Kč