Očkování

Očkování

Očkování proti nemoci COVID-19.

Kde nás najdete

Pavilon A, přízemí (vstup vedle lékárny)

Ordinační hodiny

Pátek
14:00 - 16:00

Popis oddělení

Objednávání na očkování: 606 862 707 (pondělí až pátek 8.00 až 14.00)

Certifikát po dokončeném očkovacím cyklu je ke stažení na: ocko.uzis.cz

Využít této možnosti může kdokoli starší 18 let, který má alespoň pět měsíců od dokončené vakcinace. Aplikovat se bude vakcína Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech. Vyčkejte na SMS, která dorazí každému, kdo byl očkován a má 5 měsíců po očkování. V této SMS bude uveden postup k získání posilující dávky.

Doporučujeme primárně se obracet na praktického lékaře pro děti a dorost, ke kterému s dítětem docházíte a který nejlépe zná zdravotní stav dítěte. Pokud se váš lékař do očkování nezapojí, pak je možné se registrovat prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/ a zde si vybrat očkovací místo. S nezletilým dítětem musí na očkovací místo přijít zákonný zástupce, který dá písemný informovaný souhlas s očkováním. Zákonný zástupce také vyplní Dotazník před očkováním. Ten slouží lékaři na očkovacím místě ke zhodnocení zdravotního stavu nezletilého. S sebou musí mít Občanský průkaz a průkaz pojištěnce nezletilého. Pro jistotu je dobré s sebou mít doklad prokazující, že jde o zákonného zástupce nezletilého, např. rodný list nezletilého. Na rozdíl od dospělých a dětí od 12 let výše se mladší děti očkují třetinovou dávkou, používá se jen Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech. Podává se ve dvou dávkách s odstupem tří týdnů.

Je nezbytná registrace a přítomnost zákonného zástupce (postačuje přítomnost pouze jednoho). Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce.

  • Informovaný souhlas s očkováním Stáhnout soubor Informovaný souhlas s očkováním
  • Rezervace do systému - jak na to? Stáhnout soubor Rezervace do systému - jak na to?
  • Vakcína Comirnaty - Pfizer Stáhnout soubor Vakcína Comirnaty - Pfizer
  • Vakcína Moderna Stáhnout soubor Vakcína Moderna
  • Vakcína Astra Zeneca Stáhnout soubor Vakcína Astra Zeneca
  • Informace k očkování Stáhnout soubor Informace k očkování
  • Očkování zájemců ve věku 70+ Stáhnout soubor Očkování zájemců ve věku 70+