Ambulance léčby bolesti

Ambulance léčby bolesti

Pomoc pacientům s chronickou, neutišitelnou bolestí.

Kde nás najdete

Pavilon B, 1. patro

Ordinační hodiny

Úterý
07:00 - 12:00
12:30 - 15:00
Středa
07:00 - 12:00
12:30 - 15:00
Pátek
07:00 - 12:00
12:30 - 15:00

Popis oddělení

Ambulance léčby bolesti se soustřeďuje na pacienty, kteří trpí chronickou, neutišitelnou bolestí onkologického i neonkologického charakteru. K léčbě využíváme moderních poznatků v oblasti farmakoterapie bolestivých stavů a moderních invazivních metod.
Součástí ambulance je stacionář k podávání infuzní terapie.
Telefonicky nás zastihnete po 10. hodině, do té doby provádíme invazivní zákroky a věnujeme se našim pacientům. Děkujeme za pochopení.

Objednávejte se prosím ve dnech ordinace po 10. hodině.

Recepty lze také objednávat na e-mailu: ambulance.bolesti@nemocnicesokolov.cz nebo sms na čísle 739 473 982.

Personální obsazení

MUDr. Josef Trnka

Diana Černá

sestra

JAK APLIKACE PROBÍHÁ?

Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy po jednoduchém vpichu do žilního systému je přímo do krevního oběhu aplikován vitamín C ve formě roztoku. Čas podání jedné dávky je 25–30 minut. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti bez žádného omezení. Po aplikaci infuze je nutné dodržet pitný režim 2 až 3 l za den. Dále se nedoporučuje konzumovat čokoládu, kávu a některé druhy zeleniny (rebarbora, červená řepa, listová zelenina).

PRO KOHO NENÍ INFUZNÍ APLIKACE VITAMINU C VHODNÁ?

  • pacienty s poruchou funkce ledvin;
  • těhotné nebo kojící ženy;
  • pacienty s anémií;
  • pacienty trpící nadměrným ukládáním železa v těle;

CENA JEDNÉ DÁVKY

Neboť se nejedná se o léčbu hrazenou zdravotními pojišťovnami, léčbu hradí pacient.
Cena aplikace jedné dávky Vitaminu C  je 600 Kč.

JAK SE MŮŽETE NA TERAPII OBJEDNAT?

  • Terapii provádíme Nemocnici Sokolov, Pavilon B, 1. patro Ordinace léčby bolesti
  • Další informace či objednání na tel: 737 214 619.

Lékaři z Ambulance léčby bolesti v Nemocnici Sokolov léčí vážně nemocné pacienty pomocí kapslí léčebného konopí (cannabis). Speciální kapsle, které pacienti polykají, připravují odborníci z lékárny v sokolovské nemocnici ve spolupráci s lékaři. Podle primáře Ambulance léčby bolesti Josefa Trnky je hlavním důvodem využití této metody léčby snaha pomoci těžce nemocným pacientům s velkými bolestmi. Jedná se o pacienty, kteří jsou resistentní na dostupné metody léčby. Nabízíme jim alternativu pomoci tam, kde standardní metody selhávají. Jedná se striktně o použití léčebné, a to u přesně definovaných případů za jasně daného návodu užívání. Rozhodně se nejedná se o léčbu substituční ani o předpis pro „rekreační užívání“.

Je to typ podpůrné léčby, která je vedena pod dohledem lékaře a samozřejmě je v souladu s platnou legislativou předepisována pacientům s chronickou, neztišitelnou bolestí. Ta vzniká například v souvislosti s onkologickým onemocněním, degenerativním onemocněním pohybového systému, systémovým onemocněním pojiva (autoimunitní onemocnění, při kterých vznikají v těle protilátky proti vlastním součástem organismu). Dále imunopatologickými stavy, s neuropatickou bolestí, eventuálně bolestí při zeleném zákalu, při kterém dochází k degeneraci a odumírání zrakového nervu.

Konopí pro léčebné použití jsou usušená vrcholičnatá samičí květenství rostliny Cannabis sativa L. (konopí seté) nebo Cannabis indica L. (konopí indické). Hlavní účinné látky představují kanabinoidy, mezi nimiž vynikají svým účinkem Δ-9-tetrahydrocannabinol (THC) a cannabidiol (CBD). Dalšími obsahovými látkami jsou zejména silice, terpeny, flavonoidy a alkaloidy. Za účinky konopí jsou zodpovědné kanabinoidy (THC, CBD) v kombinaci s dalšími látkami.

Konopí, které je určeno pro léčebné použití, je produkováno na úrovni léčivé látky a jeho pěstování, zpracování i následná preskribce striktně podléhá zákonným předpisům. Takovéto konopí vždy obsahuje přesně definované množství účinných látek a do lékáren je dodáváno v odpovídající kvalitě, která je stanovena právními předpisy.

Aktuálně se jedná o léčbu, kterou hradí zdravotní pojišťovna z 90%.

Léčba konopím, její rizika a příležitosti