Radiodiagnostické oddělení

Radiodiagnostické oddělení

Rentgen, SONO, CT (počítačová tomografie)

Kde nás najdete

1. patro, budova A

Recepce - objednání

Ordinační hodiny

Po - Pá
07:00 - 15:30
Pro pracující - Po - Pá
15:30 - 17:30

Informace o objednávání se naleznete dole v textu popisu oddělení.

Popis oddělení

Služby RDG oddělení využívají nejen oddělení naší nemocnice, ale i soukromí ambulantní lékaři. Všechna naše pracoviště jsou digitalizovaná. Jsme napojeni na systém ePACS, který umožňuje komunikaci s jinými digitalizovanými zdravotnickými pracovišti v celé České republice, a je tak umožněna rychlá a bezpečná výměna obrazové dokumentace.

Od ledna 2010 je součástí RDG oddělení počítačový tomograf-CT. V roce 2019 došlo k obnově CT přístroje. Byl pořízen víceřadý 80-slice CT přístroj AQUILION LIGHTNING-SP (Toshiba). Hlavní předností nového přístroje je snížení radiační dávky až o třetinu. Na vyšetření CT je nutné se objednat a vyšetřujeme pouze pacienty od 15 let.

Od října 2021 využívá naše skiagrafické pracoviště nový rentgenový přístroj s přímou digitalizací, kdy vyšetření novou technologií přináší pacientům řadu výhod. Od zkrácení čekací doby až po nižší dávku záření. Na RTG vyšetření se neobjednává.

Sonograficky vyšetřujeme jak dospělé, tak i děti. Výsledek z vyšetření dostane pacient vytištěný do ruky.

RDG oddělení provádí především diagnostická vyšetření (RTG, USG, CT), ale i diapeutické výkony – radikuloterapie – PRT – opichy nervových kořenů s okamžitou úlevou od bolesti LS páteře.

Na SONO a CT vyšetření je nutné se objednat v čase 07.00 – 15.00 hodin na tel. čísle 353 364 174.

RTG vyšetření se provádí bez objednání v pondělí – pátek v čase 07.00 – 17.30 hodin. Vyšetření se provádí na žádost indikujícího lékaře, který seznámí pacienta s průběhem vyšetření a jeho možnými riziky.

STATIM vyšetření si telefonicky domluví lékař na tel. čísle 353 364 174.

Při CT vyšetření indikující lékař vyplní formulář „informovaný souhlas pacienta“, který lze stáhnout ze složky „INFORMOVANÉ SOUHLASY“, kterou naleznete na našich webových stránkách v sekci „PRO PACIENTY A NÁVŠTĚVY“.

 

Personální obsazení

MUDr. Markéta Horáková

vedoucí lékař

Blanka Pätnická

Vrchní radiologická asistentka

Jak to u nás vypadá?