Nemocnice Ostrov je akreditované zařízení, které se maximálně zaměřuje na klientský přístup a kvalitu poskytovaných služeb. Jako základní hodnoty uznává profesionalituefektivituspolupráci.
Prosazuje individuální, lidský přístup a empatii. Snaží se, aby se klienti s důvěrou ve schopnosti a odbornosti lékařů a sester stali jejich partnerem a aktivně spolupracovali při své léčbě.
Nemocnice zajišťuje 24 hodinový provoz včetně dalších nadstandardních a doplňkových služeb. Změny realizované v posledních letech ve všech oblastech učinily z nemocnice respektované, kvalitní a vyhledávané zdravotnické zařízení v regionu.

Historie

 • 4. leden 2024

  Otevření nového oddělení NIP II.

  Otevření nového oddělení NIP II.

  Otevřeli jsme zrekonstruované oddělení následné intenzivní péče, které je s kapacitou 35 špičkových lůžek jedno z největších a nejmodernějších v České republice. Tato investice činila více než 106 milionů korun.

 • 4. leden 2023

  Otevření nového oddělení DIOP

  Otevření nového oddělení DIOP

  Jedná se o špičkové intenzivní pracoviště, obsahující dvě desítky lůžek, které je vybavené nejmodernější technikou. Výstavba vyšla na téměř 50 milionů korun.

 • 2017

  Změna majitele

  Změna majitele

  Novým majitelem Nemocnice Ostrov se stává Penta Hospitals CZ, s.r.o.

 • 2017

  Nový projekt

  Zahájení projektu Domácí umělé plicní ventilace.

 • červen 2016

  Odlehčovací ventilační péče

  Nové pracoviště odlehčovací intenzivní péče se stalo součástí centra komplexní následné intenzivní péče.

 • leden 2016

  Otevření pavilonu B

  Otevření pavilonu B

  Nemocnice Ostrov zahájila provoz  nového pavilonu B, kde vzniklo moderní lůžkové pracoviště psychiatrického a rehabilitačního oddělení.

   

 • 2009

  Modernizace rehabilitačního oddělení

  Modernizace rehabilitačního oddělení

  Bylo rekonstruováno celé Rehabilitační oddělení včetně ambulance a vodoléčby.

 • 2008

  Změna vlastnické struktury

  Významným mezníkem v existenci nemocnice je také změna vlastnické struktury a formulace nové vize znamená zahájení zásadního procesu změny, který se týká všech činností nemocnice.

 • 1994

  Významná transformace

  Ostrovská nemocnice prošla zásadní přestavbou a stala se dle počtu lůžek největším soukromým nestátním zdravotnickým zařízením.

 • 20. listopad 1961

  Slavnostní otevření Nemocnice Ostrov

  Slavnostní otevření Nemocnice Ostrov

  Dokončení stavebních prací budovy nemocnice.

 • říjen 1957

  Zahájení stavby nemocnice

  Byl položen základní kámen a byla zahájena stavba ostrovské nemocnice.

Aktuality

Komplexnost

Unikátní struktura oborů umožňuje poskytnout klientovi komplexní péči po celou dobu průběhu řešení jeho zdravotního problému a ve všech potřebných souvislostech.

Prostředí

Nemocnice rodinného typu je zasazena v krásném, klidném a čistém prostředí. Součástí areálu nemocnice je Sportpark, bylinková zahrada, fontána, odpočinková místa.

Vybavení

Pokoje jsou vybaveny elektricky polohovatelnými lůžky, uzamykatelnými skříněmi k uložení osobních věcí, vlastním sociálním zařízením, TV, lednicí, wi-fi připojením.
Na vybraných odděleních vám můžeme nabídnout hospitalizaci na nadstandardně vybavených jednolůžkových pokojích. Informace o možnostech, rezervaci, vybavení a platbách za pobyt na tomto pokoji, vám podá příslušné oddělení.
Bezbariérový přístup je zajištěn hlavním vchodem a do parku, je umožněn na většině oddělení i na WC a do koupelny, v přízemí ve vstupní hale je k dispozici WC pro vozíčkáře.
Přístrojové vybavení nemocnice je na nejmodernější úrovni.

Kvalita a bezpečnost

Ve dnech 5. – 6.10.2022 proběhlo v Nemocnici Ostrov s.r.o. akreditační šetření SAK zahrnující hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče. Na základě tohoto náročného šetření byla Nemocnice Ostrov s.r.o. vyhodnocena jako akreditovaná na další 3 roky a obdrželi jsme certifikát o udělení akreditace do 5.10.2025.
Na certifikaci u této společnost se nemocnice připravovala řadu měsíců a bylo potřeba zrevidovat některé postupy či zavést zcela nové. Dané postupy mají za cíl zvýšit kvalitu poskytovaných služeb a zajistit bezpečí lůžkové zdravotní péče. Členové hodnotitelského týmu v závěru procesu vyhodnotili, že v naší nemocnici je poskytována kvalitní a bezpečná zdravotní péče a Nemocnice Ostrov obdržela Certifikát kvality a bezpečí. Platnost certifikátu je na 3 roky.
Získání externího certifikátu kvality je pro klienty, jejich blízké i zaměstnance, jasným signálem, že nemocnice poskytuje kvalitní a bezpečnou péči. Zároveň se také snaží neustále zlepšovat standardy a úroveň poskytovaných služeb. Certifikát kvality a bezpečí máme již od roku 2004, kdy jsme jej získali jako jediné zdravotnické zařízení v Karlovarském kraji.

Dostupnost

MHD, autobusové, vlakové spojení, 12 km od centra Karlových Varů, 10 km od mezinárodního letiště v Karlových Varech, s dostatečnou kapacitou bezplatných parkovacích míst (120).