Fyzioterapie

Fyzioterapie

Základem naší péče je dokonalá funkční diagnostika a individuální přístup.

Kde nás najdete

Oblouková 837/7, Praha 10

POUZE PRO OMLOUVÁNÍ FORMOU SMS

Ordinační hodiny

Po - Pá
07:30 - 16:00

Recepce se nachází v -1. patře

Kontakty

Recepce (objednávání)

Pouze na SMS

Popis oddělení

Základem fyzioterapie je podrobné vyšetření pacienta. Pomocí specifického cvičení a technik dokáže fyzioterapeut působit na bolest, otok, funkci svalů a rozsah hybnosti kloubů.

Rehabilitační programy „na míru“ sestavují  zkušení lékaři kliniky v návaznosti na komplexní vstupní vyšetření. Pacientům ulevíme od bolesti,  naučíme je kompenzovat stereotypní přetěžování těla a pomůžeme jim zajistit vyšší odolnost pohybového aparátu.
Naše terapie je postavena zejména na principech klinické neurofyziologie a vývojové kineziologie. Využíváme moderní přístroje, pomůcky a léčebné techniky umožňující individuální přístup ke každému pacientovi a přizpůsobení terapie jeho aktuálnímu stavu a možnostem.

Dlouhodobě spolupracujeme s rehabilitační klinikou FN v Motole.

Personální obsazení

prim. MUDr.
Daniel Žižka

primář rehabilitace
Specializuji se na diagnostiku a indikaci léčby poruch pohybového aparátu, indikaci vhodných pomůcek pro hendikepované a indikaci protetického vybavení pro osoby po amputacích. Vystudoval jsem na 2. lékařské fakultě UK v Praze v roce 1999, od té doby vykonávám praxi. Získal jsem atestaci I. stupně v neurologii a atestaci a speciální způsobilost v oboru rehabilitační a fyzikální medicína. Absolvoval jsem kurz manuální medicíny. Před nástupem do Vršovické zdravotní a.s. v roce 2015 jsem působil na několika specializovaných pracovištích. Naposledy na Rehabilitační ambulanci Keltia – MED Zbraslav a Černošice (2012-2014) a Rehabilitační klinice Malvazinky (2006-2012). V letech 1999-2003 jsem paralelně pracoval jako lékař českých paralympiků. Ve styku s pacientem se snažím o maximální empatii. Volba oboru byla v mém případě dána mým vlastním hendikepem po dětské mozkové obrně a snahou pomoci podobně postiženým. Spokojený pacient se zmírněnými obtížemi, či zcela bez obtíží mě vždy motivuje do další práce.

Mgr. Jan Hořejší

Vedoucí fyzioterapeut
Specializuji se na práci s fasciemi (měkkým tkáněmi a svalovými obaly). Pacientům pomohu především při potížích s jejich pohybovým aparátem. Řídím se klientsky vstřícným a pozitivním přístupem, za stěžejní pro úspěšnou léčbu považuji také ochotu pacientů spolupracovat. Při péči o pacienty uplatňuji osvědčené metody doplňované osteopatickým konceptem. Praxi vykonávám od října 2014. Vystudoval jsem na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Obor jsem si zvolil, protože mě zajímá fungování muskuloskeletálního systému. Chtěl jsem mít rovněž možnost uplatňovat svůj osobní přístup k pacientům. Na práci mě nejvíce těší, když od pacientů získávám dobrou odezvu. Velmi oceňuji také přátelský kolektiv našeho zdravotnického zařízení.

  1. Přijdete, napíšete nebo zavoláte na recepci (viz kontakty).
  2. My Vás objednáme k našemu rehabilitačnímu lékaři, nepotřebujete tedy žádanku.
  3. Na základě předpisu našeho lékaře Vám poté na recepci individuálně přizpůsobí rehabilitační program dle Vašich časových možností.
  4. Dle rozpisu docházíte na jednotlivé léčebné procedury.

Pozn.: Od 1.7. jsme nuceni z kapacitních důvodů omezit příjem pacientů na „FT poukaz“. Na fyzioterapii je možné se objednat pouze na základě doporučení od lékaře z Nemocnice Vršovice.

Jak probíhá individuální fyzioterapie?
Záleží na konkrétním nálezu, většinou se skládá z individuálního cvičení s fyzioterapeutem, které je doplněno různými fyzikálními terapiemi (elektroléčba, ultrazvuk, laser, mechanoterapie, vodoléčba, apod.).

Individuální fyzioterapie je cvičení s fyzioterapeutem, který Vám pomocí různých technik, mezi něž patří například kinezioterapie, mobilizace, viscerální manipulace a další, uleví od Vašich bolestí, nebo navrátí rozsah pohybu a funkčnost po operacích či úrazech.