Nemocnice následné péče Praha se zaměřuje na ošetřovatelskou a rehabilitační péči pacientům, kteří potřebují doléčení, rehabilitaci a nácvik soběstačnosti po akutní nemoci nebo po operaci. Tradice původní nemocnice v Bubenči sahala až do roku 1895, kdy působilo v ulici Chittussiho sanatorium.

V prosinci 2023 se nemocnice přestěhovala do zbrusu nových prostor Centra následné péče Praha v moderním objektu na Praze 8. Nabízí nově svým pacientům větší kapacitu i rozšířené služby.

Historie

 • 13. prosinec 2023

  Stěhování nemocnice do nových prostor Centra následné péče Praha

  Stěhování nemocnice do nových prostor Centra následné péče Praha

  Centrum následné péče Praha je moderním zařízením nového typu, které nabízí klientům široké spektrum služeb od nemocnice následné péče se 120 lůžky, přes odborné ambulance nebo fyzioterapii, až k domovu se zvláštním režimem ALZHEIMER HOME s kapacitou 186 lůžek a 21 byty SENIOR HOME. Díky vzájemné synergii pod jednou střechou nabízí široké množství služeb a posunuje tak standardy kvality poskytované péče na zcela novou úroveň.

 • 2018

  Nemocnice součástí skupiny Penta Hospitals

  Nemocnice součástí skupiny Penta Hospitals

  Skupina Penta Hospitals CZ koupila stoprocentní podíl ve společnosti Interna Co., která provozovala soukromou Nemocnici následné a rehabilitační péče v Chittussiho ulici v Praze 6 – Bubenči.

 • 1980

  Areál doplněn o panelový dům

  Areál doplněn o panelový dům

  Hlavní budova původního sanatoria a dvě menší budovy (villy) byly v 80. letech doplněny nevzhledným čtyřpodlažním panelový domem.

 • 1958

  Interní lůžkové oddělení pro Prahu 6

  Interní lůžkové oddělení pro Prahu 6

  V roce 1956 připadla OÚNZ Praha 6, který dal upravit vnitřek a v roce 1958 zde bylo otevřeno interní lůžkové oddělení pro část obyvatel Prahy 6. Objekty však potřebovaly důkladnou opravu. V únoru 1978 proto byla nemocnice uzavřena a do května 1979 kompletně zrekonstruována.

 • 1895

  Založení sanatoria Dr. Leopoldem Kramerem

  Založení sanatoria Dr. Leopoldem Kramerem

  Sanatorium pro choroby nervové založil v roce 1895 Dr. Leopold Kramer. Zařízení bylo nazýváno také podle jmen budov „Tusculum“ nebo „Sanitas“ a patřilo ke špičkovým ústavům pro choromyslné („nervosní“). Fungovalo až do 2. světové války, kdy byly budovy zabrány pro potřeby německé armády. Po válce se stal celý areál součástí nemocnice Na Bulovce a byl určen pro léčbu infekčních nemocí – žloutenky a spály. Pro špatný stav byla nemocnice počátkem 50. let na dva roky uzavřena.

Aktuality

4.10.2023

Vážený pane řediteli,

dovolte mi jménem mého tatínka pana Jaromíra Hyblera poděkovat za nevšední péči, které se mu ve Vaší nemocnici dostalo. Obě ošetřující lékařky a celý personál včetně rehabilitace přistupovali k mému tatínkovi s takovou důstojností, že jej psychicky tzv. postavili na nohy. Po převozu do Vaší nemocnice jsem nedoufala, že se tatínek ještě někdy vrátí domů. Ale opak je pravdou. Důsledná rehabilitace a celková péče měly blahodárný vliv na mého tatínka a ten je po půlroce zotavování doma a v rámci omezení pohybové aktivity žije plnohodnotný život.

Ještě jednou všem děkuji

Ing. Lenka  Alinčová, starostka MČ Praha-Kunratice

 

15.10.2022

Dobry den!

Chtela jsem jeste jednou podekovat panu primari a celemu kolektivu vasi nemocnice za vybornou peci o moji maminku. Ziju uz od malinka v Kalifornii a tak jsem si nedovedla predstavit v jakem prostredi lezi a abych pravdu rekla mela jsem z toho obavy. Jakmile jsem vesla na patro byla jsem velmi spokojena a opravdu vsichni byli skvely a strasne hodny. Vsude se to leskne cistotou a maminka si chvalila I jidlo. Bohuzel ten jeji vysledek byl moc smutny nemusim mit vycitky kde byla v poslednich momentech. Jsem vdecna za vse co jste pro nas udelali.

Dekuji, Klara Zacharias Jones

 

Od června do října 2022 byl v 1.patře na dvoulůžkovém pokoji umístěn můj tatínek, pan Vladimír Novák. Tatínek byl po mrtvici, ze zdravého samostatného člověka se stal najednou závislým na plenách, vozíku a pomoci druhých při krmení a prostém čištění zubů. Občas trpěl halucinacemi, takže i křičel a byl neklidný. Nemohu si péči, kterou na vašem oddělení dostával, vynachválit. Sestry, pomocný personál, sociální pracovnice, rehabilitační pracovnice–všichni se po celou dobu pobytu chovali laskavě a trpělivě. Byla jsem během návštěv svědkem hovorů personálu i s jinými pacienty, kdy nemohli vědět, že jdu okolo a slyším je. Jednání s pacienty bylo vždy skvělé. A ještě doplním, že i jídlo bylo výborné! Mrzelo nás, když se tatínek musel přemístit někam jinam, protože taková péče je výjimečná. Přeji Vám, abyste si tuto úroveň udrželi a abyste měli ze své práce radost.

Judita Košťáková

 

17. 12. 2021

Vážený pane řediteli,

dovolte, abychom Vám touto cestou poděkovali za péči o naši příbuznou paní Alenu Š., která byla umístěna ve Vašem zařízení.

Od prvního kontaktu s úžasnou paní vrchní sestrou Nirnbergovou, po telefonáty s taktéž empatickým panem primářem Voskovcem a milou paní doktorkou Taborovcovou, paní sociální pracovnici až po péči dalšího zdravotnického personálu pod vedením paní staniční sestry i nezdravotnického personálu. (Jídlo bylo v některé dny pro paní Š. nejkrásnějším zážitkem, např. chlupaté knedlíky.. prosím vyřiďte díky i panu kuchaři)

Přístup celého tohoto týmu nám pomohl se s paní Š. i „důstojně“ rozloučit v covidových podmínkách a Vaše zařízení budeme rádi doporučovat dále.

Přejeme Vám příjemné prožití svátků vánočních, hodně zdraví i sil a plno spokojených klientů.

Za rodinu Š. Helena a Petr

 

30. 8. 2021

Vážený pane primáři,

ráda bych Vám z celého srdce poděkovala za sebe i svoji rodinu. V březnu jste přijal našeho dědečka pana mistra houslaře Emila L. po těžkém covidovém stavu přes všechny složitosti, vládní omezení a nouzové stavy do vašeho zařízení Nemocnice Bubeneč. I přes nepříznivý počáteční stav našeho dědečka veškerý personál prováděl profesionální práci.

Moc ráda bych poděkovala skvělému týmu zdravotních sester/bratrů, paní lékařce a úžasným ošetřovatelkám/sanitářkám. Udělala jsem si s vašimi kolegy velmi blízké pouto, protože jsem dědečka 3x v týdnu navštěvovala. Nemalý dík patří rehabilitačnímu týmu a jmenovitě Fyzioterapeutům Honzovi a Rosťovi, kteří odvedli opravdu výbornou práci. Dědeček po 4 měsících chodí s chodítkem a je v psychické i fyzické pohodě ????

Moc děkujeme Mgr. Michaela s rodinou L.

 

Vážený pane primáři,

ráda bych vyjádřila velký dík za péči o mého otce pana JUDr. Vladimíra Koláře, který k Vám byl přijat dne 1. 12. 2021 a dnes byl propuštěn zpět domů.

Rozsah péče, kvalita péče, velmi lidský přístup, ochota a trpělivost a zároveň 100% nasazení všech na oddělení v prvním patře budovy A, zejména paní staniční sestry Ivanky, MUDr. Táborovcové i sociální pracovnice paní Juskaninové, jé obdivuhodné.

Každý, který se o otce staral má můj ohromný respekt a úctu v tak nelehkém pracovním prostředí s mnohdy komplikovanými klienty, jako je třeba můj otec. Přes jeho svéráznou povahu, se podařilo jej napravit tak, aby se mohl vrátit domů.

Neskutečně si vážím péče a organizace nejen staniční sestry paní Ivanky, ale také paní Táborovcové, která vždy byla velmi ochotná a vstřícná. Rovněž tak paní Juskaninová, která trpělivě odpovídala na naše dotazy.

Celá rodina si cení času, který byl otci poskytnut, vynikající lékařské péče, organizace všech pracovníků na oddělení, kteří byli i v nelehké době covidu neskutečně ochotní a velice profesionální.

Děkuji, v úctě a s pozdravem,

Mgr. Karolína Langšádlová s rodinou

 

28. 8. 2021

Děkuji personálu nemocnice Bubeneč za dobrou péči. Vzpomínám na sestry a sanitáře a také na dobrou stravu. Děkuji také panu primáři a paní doktorce, za jejich obětavost.

Marie M.

 

28. 7. 2021

Dobrý den, dovolte mi abych poděkovala touto cestou, kdo se do posledních chvil starali a pečovali o mého tatínka pana Stanislava *1932. Oceňuji profesionální, trpělivý přístup, empatii a celkovou připravenost vždy pomoci a cokoli vyřešit. Vážím si vás a pozitivní zkušenost ráda pošlu dál.

S pozdravem dcera pana K.