Lůžková rehabilitační péče

Lůžková rehabilitační péče

O pacienty se postará skvěle sehraný tým lékařů a zdravotníků.

Návštěvní hodiny

Po – Ne
14:00 – 17:00

Kontakty

Vedoucí lékař

Sesterna

Popis oddělení

Lůžkové oddělení následné rehabilitační péče má k dispozici 33 lůžek, cvičebny fyzioterapie, kompletně vybavenou elektroléčbu a vodoléčbu a příjemnou zahrádku ve vnitrobloku pro odpočinek a relaxaci našich pacientů. Na celém oddělení funguje pro pacienty wifi připojení.

Komplexní rehabilitační léčbu zajišťují kromě týmu rehabilitačních lékařů a lékařů jiných odborností také obětavé a milé zdravotní sestry a ošetřovatelský personál.

Smlouvy máme uzavřeny se všemi zdravotními pojišťovnami, péče je tedy plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Personální obsazení

MUDr. Vítězslav Ježek

vedoucí lékař

Bc. Barbora Říhová

hlavní sestra

Mgr. Jan Hořejší

vedoucí fyzioterapeut
Specializuji se na práci s fasciemi (měkkým tkáněmi a svalovými obaly). Pacientům pomohu především při potížích s jejich pohybovým aparátem. Řídím se klientsky vstřícným a pozitivním přístupem, za stěžejní pro úspěšnou léčbu považuji také ochotu pacientů spolupracovat. Při péči o pacienty uplatňuji osvědčené metody doplňované osteopatickým konceptem. Praxi vykonávám od října 2014. Vystudoval jsem na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Obor jsem si zvolil, protože mě zajímá fungování muskuloskeletálního systému. Chtěl jsem mít rovněž možnost uplatňovat svůj osobní přístup k pacientům. Na práci mě nejvíce těší, když od pacientů získávám dobrou odezvu. Velmi oceňuji také přátelský kolektiv našeho zdravotnického zařízení.

Základem léčby u nás je na míru potřebám konkrétního pacienta připravené individuální cvičení s fyzioterapeutem, případně rozšířené o ergoterapii zaměřenou na zlepšení soběstačnosti v běžných činnostech.
Důležitou složkou péče je elektroléčba, magnetoterapie a léčba ultrazvukem. Součástí komplexní léčby je široké spektrum vodoléčebných procedur – vířivé koupele, podvodní masáže nebo individuální cvičení v unikátním Hubbardově tanku.
Pacientům poskytujeme možnost nadstandardních procedur včetně akupunktury, masáží, elektroléčby laserem, rázové vlny a vodoléčebných procedur (perličkové koupele, bylinné koupele). Tyto služby jsou poskytovány za doplatek dle individuální dohody.

Nejčastěji přijímáme pacienty s diagnózami:

 • stavy po implantaci totální endoprotézy /TEP/, operačním řešení zlomenin především na dolních končetinách či jiných ortopedických operacích velkých kloubů, stavy po amputacích končetin
 • stavy po závažnějších úrazech, chirurgických výkonech a stavy spojené s dlouhodobou imobilizací
 • stavy po operacích páteře
 • stavy po cévních mozkových příhodách po odeznění akutního stádia nemoci
 • další neurologická onemocnění s poruchami hybnosti různého původu
 • dekompenzované stavy chronických degenerativních onemocnění kloubů a zad

Uspořádání a vybavení oddělení

Nadstandardně vybavené pokoje s polohovacími lůžky, televizí a internetovým připojením poskytují pacientům komfort a odpovídající klid pro léčbu.
K dispozici jsou dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a pokoje třílůžkové. Pro všechny pacienty jsou také k dispozici lednice na pokoji nebo ve společných prostorách.

Způsob přijetí na oddělení

Podmínkou přijetí je schválení pobytu revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny. Návrh na přijetí se podává na formuláři „Návrh na léčebně rehabilitační péči v odborné léčebně“.
Přijetí na oddělení je možné dvěma způsoby:

 1. Překladem z lůžkových oddělení nemocnic, vyplněný návrh odesílá příslušnému reviznímu lékaři ošetřující lékař v nemocnici.
 2. Přímo z pacientova běžného prostředí. Vyplněný návrh podává registrující praktický lékař, zpravidla s odůvodněním nutnosti pobytu od lékařů specialistů, obvykle rehabilitační, neurologické nebo ortopedické odbornosti.

Na základě schváleného „Návrhu“, který odešle revizní lékař do našeho zařízení, aktuální lékařské zprávy a vyplněného Dotazníku pro žadatele o rehabilitační pobyt domluvíme s pacientem termín přijetí na oddělení.

 • Návrh na léčebně rehabilitační péči_vpisovací Stáhnout soubor Návrh na léčebně rehabilitační péči_vpisovací
 • Návrh na léčebně rehabilitační péči Stáhnout soubor Návrh na léčebně rehabilitační péči
 • Dotazník pro žadatele o rehabilitační pobyt Stáhnout soubor Dotazník pro žadatele o rehabilitační pobyt
 • Ceník nadstandardních služeb a materiálů Stáhnout soubor Ceník nadstandardních služeb a materiálů