Chirurgické oddělení

Chirurgické oddělení

Kontakt

499 502 292

Chirurgické oddělení

Primář oddělení: Prim. MUDr. Petr Jindra

Kontakt: +420 499 502 215 

Email: petr.jindra@nemocnicevrchlabi.cz

Vrchní setra: Jana Jarošová

Kontakt: +420 499 502 287 

Email: jana.jarosova@nemocnicevrchlabi.cz

Traumatologie – komplexní ošetření úrazů, titanové implantáty pro hřebování dlouhých kostí (stehenní, holenní, pažní, stehenní kosti), zevní fixace, operace nitrokloubních zlomenin (titanové LCP dlahy), akutní operace poranění hlavy, rekonstrukce následků úrazů. Plynulá návaznost na traumacentra u poranění páteře, centrálního nervového systému, závažných poranění pánve v FN Hradec Králové

Ortopedie – endoprotézy kyčelního, kolenního a ramenního kloubu, operace halluxů (vbočených palců) a další ve spolupráci s FN Motol Praha (prof. MUDr. Trč)

Artroskopie kolenního, ramenního a hlezenního kloubu včetně rekonstrukce zkřížených vazů, rekonstrukce rotátorové manžety a chronických nestabilit ramenního kloubu 

Všeobecná chirurgie – laparoskopické řešení žlučníků, kýl a apendixů, chirurgie prsu, zažívacího traktu, náhlé příhody urologické, ošetření hemoroidů různými technikami (Baronovou ligaturou)

Onkologická chirurgie– zažívací trakt, nízké resekce konečníku bez nutnosti stomie, prs, kožní nádory

Cévní chirurgie – operace křečových žil

 Vybavení pokojů:

Standardní dvou a třílůžkové pokoje s polohovatelnými lůžky s antidekubitní matrací, polohovatelným stolkem, jídelním stolem, LCD televizí a WIFI připojením.  

Nadstandardní jednolůžkové pokoje jsou vybaveny polohovatelným lůžkem se systémem monitoringu pacienta proti pádu, antidekubitní matrací, polohovatelným stolkem, jídelním stolem, skříněmi, ledničkou, LCD televizí, WIFI, vlastní koupelnou se sprchovým koutem a WC. 

Operační sály 

Operační trakt disponuje dvěma operačními sály a dospávacím pokojem.

Sál pro ortopedické výkony patří k nejmodernějším operačním sálům současnosti. Operatéři zde využívají systém videokomunikace, digitální zobrazování CT a RTG. Sál je vybaven laminárním prouděním, antibakteriálními povrchy, moderním operačním stolem se systémem pro zahřívání pacienta a moderním anesteziologickým přístrojovým vybavením. Provádí se zde artroskopické operace, ortopedické výkony a traumatologické výkony.

Sál pro chirurgické výkony je vybaven laparoskopickou věží, antibakteriálními povrchy, plasmovou čističkou vzduchu. Provádí se zde chirurgické výkony, laparoskopické výkony, cévní chirurgie, onkologické výkony.

Jana Jarošová

Chirurgické oddělení vrchní sestra jana.jarosova@nemocnicevrchlabi.cz
MUDr. Michal Mrázek

MUDr. Michal Mrázek

Chirurgické oddělení lékař, ředitel nemocnice

MUDr. Josef Novotný

Chirurgické oddělení lékař

MUDr. Ondřej Myšík

Chirurgické oddělení lékař

MUDr. Hana Gottwaldová

Chirurgické oddělení lékař

MUDr. Kamila Kunčarová

Chirurgické oddělení lékař

MUDr. Ivan Mlynárik

Chirurgické oddělení lékař