29.10.2018

V Sokolově se letos narodí minimálně o třetinu miminek více než loni

Více než jeden rok funguje zrekonstruované šestinedělí sokolovské porodnice. Nové prostředí a zázemí sokolovské porodnice maminky láká. Pokud bude trend z těchto měsíců pokračovat, bude nárůst…

V Sokolově se letos narodí minimálně o třetinu miminek více než loni

Miminka s pořadovým číslem 500 se letos sokolovská porodnice dočkala v úterý 23.října v noci, kdy se narodil malý Dominik s porodní váhou 3220 gramů. Jeho mamince, která přijela do Sokolova rodit z nedaleké Nové Role, přišlo pogratulovat a předat drobnou pozornost i vedení nemocnice.

„První miminko jsem před sedmi lety rodila v Ostrově. Komfort je srovnatelný. Velkou výhodou je sokolovský personál, který byl opravdu neuvěřitelně vstřícný a lékaři, porodní asistentky i sestřičky mi ve všem pomohli,“ uvedla maminka Tereza Jansová.

Paní Jansová je pacientkou sokolovské gynekoložky MUDr. Markéty Kubalové, která nastoupila na gynekologicko – porodnické oddělení po uzavření ostrovské porodnice. Rodit v sokolovské nemocnici u svého porodníka jí tak přišlo jako jasná volba.

„Brzký příchod pětistého miminka nás mile potěšil a je známkou toho, že zájem rodiček o naši porodnici roste. Toho si moc vážíme a budeme nadále pracovat na tom, aby maminkám i čerstvě narozeným dětem bylo u nás co nejlépe,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Mezi jména, která se v těchto letech objevují v Sokolově nejčastěji, patří Nikola, Tereza, Jan, Martin, Matyáš, Adam, Sebastián, Adélka nebo Eliška. Občas rodiče pojmenují novorozeně neobvykle, v Sokolově se narodil například Slaviboj, Jeroným, Noe, Ashly nebo Leela.

Hlavní devizou oddělení je především rodinný pokoj. Důležitý je ale ochotný personál, který pokud to nenarušuje léčebný proces, tak se řídí výhradně přáním maminek. K dispozici jsou zde také nadstandardní pokoje, kde mohou se svými partnerkami na rozkládacích křeslech přespat také tatínkové. Ti jsou podle nemocničních statistik u porodu asi v 50 procentech případů.
 V sokolovské porodnici je sedm pokojů s vlastním hygienickým zázemím. Pokoje jsou vybavené zdravotnickou technikou, přebalovacím pultem s vaničkou a novorozeneckými postýlkami. Jeden pokoj je rodinný, dva s nadstandardním vybavením a pak čtyři standardní pokoje, kde budou dvě maminky a jeden observační pokoj pro maminky po císařském řezu. Celkově tu může být najednou až třináct maminek. Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.