19.03.2021

Spotřeba kyslíku v nemocnici zatím stále neklesá.

Enormní spotřeba kyslíku v Nemocnici Sokolov si vyžádala montáž odpařovače. Instalace proběhla během jediného dne.

Covidová pandemie si vyžádala kromě jiného i enormní spotřebu kyslíku. A právě pro zajištění bezproblémové dodávky kyslíku až k lůžkům pacientů bylo nezbytné zajistit nový odpařovač kapalného kyslíku ke stávajícím zásobníkům. Nainstalovaný odpařovač správně reguluje systém výroby kyslíku, aby nedošlo k zamrznutí celého systému.
Velkou podporou při instalaci odpařovače byla společnost Pila Hroznětín, která zajistila nadměrnou přepravu a také společnost Kolpa, která poskytla plošinu na montáž.
Běžná spotřeba kyslíku se před pandemií pohybovala okolo 350-380kg denně, současná spotřeba je v rozpětí 1,2 – 1,5 tun za den!


Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.