25.03.2020

Sokolovští zdravotníci jsou hrdinové

„Fandíme našim zdravotníkům!“ Asi 15 metrů dlouhá cedule se před víkendem objevila na parkovišti sokolovské nemocnice jako důkaz nebývalé vlny solidarity i toho, že lidé ze Sokolova ví, kdo…

Sokolovští zdravotníci jsou hrdinové

 

„Fandíme našim zdravotníkům!“ Asi 15 metrů dlouhá cedule se před víkendem objevila na parkovišti sokolovské nemocnice jako důkaz nebývalé vlny solidarity i toho, že lidé ze Sokolova ví, kdo jsou v tuto chvíli jejich hrdinové. Do nemocnice nosí vlastnoručně ušité roušky, napečené buchty, ovoce, kávu a čaj a jiné dobroty, aby je podpořili. 

Jedná se o poděkování za to, že zdravotníci, kteří jsou v současné koronakrizi tzv. v první linii, čelí nebezpečí nakažení, navíc kvůli nové nastaveným službám téměř nespí a čekají na to, co přijde v dalších dnech. „Nikdo nedokáže odhadnout, jaký bude další průběh pandemie. Vlna solidarity je taková, že jsem nic podobného nezažila a je to něco, co nás drží na nohou,“ říká Martina Kalendová, náměstek ošetřovatelské péče Nemocnice Sokolov, členka krizového týmu nemocnice a zároveň vrchní sestra zdejšího oddělení ARO, která tu pracuje již 26 let.

„Jeden příklad z mnoha – vrchní sestra MOJip – Taťána Fousová minulý týden nespala tři noci a to má malou holčičku. Smysl pro povinnost, poslání našeho povolání a zodpovědnost za životy druhých jí nedovolil jít domů. Jsem ráda, že mám okolo sebe takové lidi. To vzájemné spojení nás drží nad vodou a společně to zvládneme!“ doplnila Kalendová.

Druhý týden stojí před hlavním vchodem tzv.triážový stan. „Jedná se o bariérový stan. Zde pacientům měříme teplotu, zjišťujeme anamnézu. Pacienty informujeme o ordinačních hodinách fungujících ambulancí. V nemocnici nyní řešíme jen akutní případy, ty plánované odkládáme,“ uvádí tisková mluvčí nemocnice Markéta Singerová.

„Naši zdravotníci nyní slouží směny na provizorní infekční ambulanci i v záchytném triážovém stanu. Nasazují síly i při jiné práci, v jiných oblastech. Posilují týmy úklidu. Lidé si navzájem pomáhají, šijí roušky, připravují pohoštění pro druhé. Sám jsem překvapen, jak silný je náš kolektiv a táhneme za jeden provaz. Za to všem děkuji!“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Podle ní se nemocnice snaží intuitivně předcházet rozhodnutím vlády a své zdravotníky chránit. Vznikl zde i krizový tým, kde společně s vedením sedí klíčoví zaměstnanci zařízení. Informují ostatní o tom, jak se chovat v této složité době, tlumočí důležité informace a pravidla z ministerstev, krajských úřadů, hygienické stanice, jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, připravují důležité postupy a opatření.

Stále platí to nejdůležitější pravidlo, že všichni ti, kteří mají podezření, že onemocněli koronavirem COVID-19, by měli zůstat doma a vyšetření řešit telefonicky s krajskou hygienickou stanicí prostřednictvím telefonních linek IZS či svým praktickým lékařem. „V Nemocnici Sokolov testy na COVID – 19 neprovádíme, k tomuto vyšetření nemáme oprávnění,“ upozorňuje Singerová.

Nemocnice zavedla řadu klíčových preventivních opatření – pro dotazy pacientů je zřízená telefonická infolinka: 734 437 866. Zde proškolení zdravotníci odpovídají pacientům na jejich dotazy na téma: koronavirus a aktuální provoz jednotlivých ambulancí. Samozřejmě platí zákaz návštěv, výjimku, například u umírajících pacientů, může udělit pouze lékařský ředitel nemocnice.Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.