12.11.2018

Policisté na sokolovské transfuzní stanici darovali dobrovolně krev

Denně pomáhají policisté v ulicích západních Čech chránit životy a zdraví místních občanů. 5.11.2018 pomohli i jinou formou a to jako dobrovolní dárci krve. 41 policistů a policistek přišlo…

Policisté na sokolovské transfuzní stanici darovali dobrovolně krev

 
 
Stejně jako standardní dárci měli samozřejmě i policisté nárok na vydatné občerstvení, celodenní volno a také možnosti snížit si základ daně.
 
Poprvé darovala krev Kateřina Böhmová, která pracuje jako tisková mluvčí karlovarských policistů. „Chtěla jsem to udělat již dávno, ale sama jsem se k tomu kroku neodhodlala. Potřebovala jsem, aby nás šlo více. Měla jsem obavy, ale bylo mi dobře. Problémy jsem neměla a přihlásila jsem se i do registru dárců kostní dřeně,“ uvedla. 
 
Již po několikáté naopak přišel darovat krev Miroslav Plzák. „Chodím na odběry krve pravidelně.  Před odběrem je třeba hodně pít, aby člověku nebylo špatně. Uvědomuji si, že krev je nenahraditelná tekutina a jsem rád, že mohu takto pomoci lidem v nouzi“ uzavřel.

 

 Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.