Oční oddělení

Oční oddělení

Kontakt

352 520 464

Oční oddělení

Popis oddělení

Oční oddělení je akreditované pracoviště a nachází se ve 4. patře pavilonu E. Na oddělení je k dispozici 10 lůžek v 2 lůžkových pokojích. Děti jsou zpravidla hospitalizovány na lůžkové části dětského oddělení, kde je možnost i hospitalizace s rodičem. Oční oddělení disponuje 2 velkými operačními sály a jedním zákrokovým sálkem.

V ambulantní části oddělení fungují specializované poradny – glaukomová, dětská, refrakční, ortoptická (výcvik proti šilhání a tupozrakosti), sítnicová, laserová/YAG, FAG-fluorescenční angiografie sítnice, uveální. Zajišťujeme 24hodinovou pohotovostní službu pro celý Karlovarský kraj. Komplexní oční služby zabezpečuje 15 lékařů na trvalý pracovní poměr.

V ambulantní části oddělení fungují specializované poradny – glaukomová, dětská, refrakční, ortoptická (výcvik proti šilhání a tupozrakosti), sítnicová, laserová/YAG, FAG-fluorescenční angiografie sítnice, uveální poradna.

Oční klinika NEMOS

„Oční klinika NEMOS je akreditovaným pracoviště, které tvoří nejmodernější certifikovaná laserová sestava v Evropě a špičkový tým specialistů v čele s MUDr. Andrejem Farkašem, primářem očního oddělení Nemocnice Sokolov, špičkovým očním chirurgem a soudním znalcem o oboru Oftalmologie.

Oční klinika NEMOS nabízí svým klientům operace šedého zákalu nejmodernější laserovou technologií a odstranění téměř všech dioptrických vad excimerovým laserem. Tato laserová technologie obsahuje femtosekundový laser pro operace šedého zákalu,  i  operace refrakčních vad na rohovce: krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatizmu.

Tým lékařů Oční kliniky NEMOS dále provádí plastické operace očních víček, implantace speciálních fakických nitroočních čoček, implantace multifokálních a trifokálních nitroočních čoček nebo transplantace rohovek.

Přidanou hodnotou Oční kliniky NEMOS je nejenom silné zázemí lékařů a ošetřovatelského personálu, a tedy maximální komfort pro všechny klienty, ale i možnost ubytování v prostorách nově zrekonstruovaného očního oddělení na nadstandardním pokoji. Další a neméně významnou výhodou Oční kliniky NEMOS je i profesionální zázemí nemocnice Sokolov, kde si klademe za cíl poskytovat svým klientům lékařské služby nejvyšší úrovně.

Díky strategickém umístění Oční kliniky NEMOS v areálu nemocnice Sokolov, jsme schopni zajistit veškerý doprovodný servis od prvního telefonického kontaktu, až po zdárné absolvování zákroku a následné péče.“

 

Personál

MUDr. Farkaš Andrej, primář oddělení
MUDr. Hyndrák Michal
MUDr. Pokorná Stanislava
MUDr. Mendrek Josef
MUDr. Koliášová Ladislava
MUDr. Sailerová Eva
MUDr. Pixová Markéta
MUDr. Kamencová Veronika
MUDr. Hyndráková Sabina
MUDr. Levárska Lenka
MUDr. Škulavíková Kateřina
MUDr. Ceban Vadim
MUDr. Hashemifard Amin
MUDr. Blažejová Zuzana

Personální obsazení