Očkovací centrum Sokolov

Nemocnice Sokolov

    Provozní doba

  • Po - Pá 14 - 18hod

Kontakt

722 965 504

Očkovací místo v Sokolově

V pondělí 15.3.2021 se otevřely brány nového velkokapacitního očkovacího místa v kostele sv. Antonína Paduánského (bývalém klášteře) v Sokolově. Očkovací místo se tam přesunulo ze sokolovské nemocnice. Nabídne zájemcům o očkování proti Covid–19 nově čtyři stanoviště a v prvních týdnech proočkuje až 400 pacientů denně. Další navýšení počtu očkovaných zájemců závisí na dodávce očkovacích vakcín.

Očkovací centrum je otevřené od pondělí do pátku v čase od 14-18 hodin. Bezbariérový prostor kostela nabízí vzdušné vytápěné prostory se sociálním zařízením a také bezplatné parkování.

„V souvislosti se zvyšujícím se zájmem o očkování a rozšíření skupin občanů bylo nutné očkování přesunout do větších a lépe přístupnějších prostor. Bývalý klášter je pro tyto účely ideální objekt,“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Provozovatelem očkovacího místa bude i nadále Nemocnice Sokolov, zřizovatelem je Karlovarský kraj.

V očkovacích místech Karlovarského kraje se nyní očkují skupiny občanů v souladu se státní očkovací strategií registrované v centrálním rezervačním systému (https://registrace.mzcr.cz). Jedná se o seniory starší 70 let, pedagogy a zdravotníky. Ti, kteří jsou již v systému zaregistrováni, dostanou SMS zprávu s vyrozuměním o přesunu času a místa očkování z nemocnice do očkovacího centra. Zároveň je budou kontaktovat operátorky asistenční linky 800 600 444, které je na změnu upozorní.

Nemocnice Sokolov zahájila očkování 4.1.2021 a doposud naočkovala 3500 osob, z toho 1035 zdravotníků a na 800 seniorů.

 

Adresa očkovacího místa: klášterní kostel sv. Antonína Paduánského, Komenského 77, Sokolov

Rezervační systém: https://registrace.mzcr.cz . Mějte připravenou kartičku pojištěnce, emailovou adresu, kam obdržíte kód ke stažení certifikátu a číslo mobilního telefonu, kam přijdou potvrzovací SMS zprávy.

Certifikát po dokončeném očkovacím cyklu je ke stažení na: ocko.uzis.cz

 

Ke stažení