Zdravotnické služby a výkony

Chirurgie I
Stanice chirurgie I je po kompletní rekonstrukci s vysokým komfortem, pokoje jsou třílůžkové s moderním vybavením, polohovatelnými lůžky, televizorem a samostatným sociálním zařízením.

Chirurgie III
Stanice chirurgie III se skládá z 8 pokojů 2 – 4 lůžkových s vlastním sociálním vybavením. Jeden pokoj je po rekonstrukci. Pacientům je k dispozici bezbariérová koupelna s moderním vybavením. Součástí chirurgie III je nadstandardní pokoj s vysokým komfortem a možností ubytování rodinného příslušníka.

Obě stanice jsou pokryty signálem WIFI.

Strava je podávána formou tabletového sytému.

OPERAČNÍ SÁLY

Chirurgické oddělení má k dispozici 2 moderně vybavené operační sály. Vybavení operačních sálů umožňuje operativu v celém rozsahu. Jsou plně vybaveny pro laparoskopické operování a traumatologii včetně extenčního operačního stolu. Dále jsou sály vybaveny pojízdným RTG zesilovačem.

Pro menší ambulantní výkony je pacientům k dispozici zákrokový sálek, který je součástí chirurgické ambulance.

CHIRURGICKÉ OPERACE

 • Operace na trávicím traktu pro nezhoubná i zhoubná onemocnění (žaludek, tenké a tlusté střevo, konečník)
 • Břišní operace pro akutní onemocnění
 • Operace žlučníku laparoskopicky
 • Operace břišních kýl klasicky i laparoskopicky, metodou nitrobřišní i mimobřišní.(TAPP a TEP)
 • Laparoskopické zavádění portu pro peritoneální dialýzu
 • Operace štítné žlázy
 • Operace varixů dolních končetin
 • Operace dětí od 3 let věku
 • Operace syndromu karpálního tunelu
 • Traumatologie končetinových poranění
 • Cévní operace- femoropopliteální bypassy

Čekací doby na operace jsou minimální a dány spíše přáním pacienta nebo nutností přípravy před operací.

Odborné poradny/ambulance

Chirurgická ambulance:
Nepřetržitý provoz 24 hodin denně.

Ambulance poskytuje kvalitní ambulantní péči formou nepřetržitě fungující chirurgické ambulance pro všechna akutní i chronická onemocnění chirurgické povahy a úrazy. Ambulance zároveň poskytuje konziliární chirurgickou péči pro všechna ostatní oddělení nemocnice.

Při chirurgické ambulanci působí stomická sestra zajišťující péči o stomické pomůcky a poradenství – Ivana Pfeiferová a odborná konzultantka na hojení ran Bc. Pavla Velická.

Odborné poradny: poskytují péči dle následujícího rozpisu a po objednání na tel. lince 352 520 231

Ambulance pro hojení ran

V rámci chirurgického oddělení Nemocnice Sokolov zahájila činnost Ambulance pro hojení ran. Zaměřujeme se na léčení všech komplikovaně se hojících ran, jako jsou bércové vředy, dekubity, pooperační nehojící se rány, ostatní chronické a traumatické kožní defekty a popáleniny.

Při léčení využíváme moderních metod a postupů, které výrazně zkracují dobu léčení a představují komfort pro pacienta. Použitím prostředků pro vlhké hojení ran se snižuje četnost převazů a komplikací. Při léčení ran, kromě vlhkého hojení provádíme i terapii larvami a V.A.C. terapii, což je léčba rány podtlakem, kterou lze provádět pouze při hospitalizaci na chirurgickém oddělení.

Našim pacientům nabízíme konzultace, diagnostickou a léčebnou péči, preferujeme individuální přístup a spolupráci s pacientem i jeho rodinou. Máme možnost provádět všechna potřebná vyšetření přímo v areálu nemocnice, spolupracujeme s cévním specialistou a ambulancí léčby bolesti.

V ambulanci pro hojení ran pracují lékaři a skupina konzultantek, které poskytují konzultační služby nejen ambulantním pacientům, ale i pacientům hospitalizovaným na kterémkoliv oddělení Nemocnice Sokolov.
Objednávat se můžete od 1.2.2016 u vrchní sestry chirurgického oddělení PO-PÁ 7,00 – 15,30 na telefonu:352 520 169, mobil: 602 338 972 nebo mailem: pavla.velicka@nemocnicesokolov.cz.

Chirurgická ambulance pavilon C 353 520 126
353 520 137
NEPŘETRŽITĚ
Plánovaná vyšetření a kontroly od 8:30 hod.
Cévní poradna
MUDr. Jan Hrubý
pavilon C 352 520 231 PO  9:00 – 14:00 hod
Proktologická poradna pavilon C 352 520 231 ÚT  11:00 – 14:00 hod
Prsní poradna
MUDr. Pavel Šiška
pavilon C 352 520 231 ST 12:00 – 15:00 hod.
Traumatologická poradna
MUDr. Peter Šebo
pavilon C  352 520 231 ČT 11:00 – 14:30 hod.
Ambulance pro hojení ran pavilon A 352 520 143 PO-PÁ   7:00 – 15:30 hod.