12.03.2021

Očkovací místo v Sokolově navýší počet očkovaných pacientů na 400 denně

V pondělí 15.3.2021 se otevřou brány nového velkokapacitního očkovacího místa v kostele sv.Antonína Paduánského (bývalém klášteře) v Sokolově. Očkovací místo se tam přesune ze sokolovské nemocnice.

Očkovací místo nabídne zájemcům o očkování proti Covid – 19 nově čtyři stanoviště a v prvních týdnech proočkuje až 400 pacientů denně. Další navýšení počtu očkovaných zájemců závisí na dodávce očkovacích vakcín.

Očkovací centrum bude otevřené od pondělí do pátku v čase od 14-18 hodin. Bezbariérový prostor kostela nabízí vzdušné vytápěné prostory se sociálním zařízením a také bezplatné parkování.

„V souvislosti se zvyšujícím se zájmem o očkování a rozšíření skupin občanů bylo nutné očkování přesunout do větších a lépe přístupnějších prostor. Bývalý klášter je pro tyto účely ideální objekt,“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Provozovatelem očkovacího místa bude i nadále Nemocnice Sokolov, zřizovatelem je Karlovarský kraj.

V očkovacích místech Karlovarského kraje se nyní očkují skupiny občanů v souladu se státní očkovací strategií registrované v centrálním rezervačním systému (http://registrace.mzcr.cz). Jedná se o seniory starší 70 let, pedagogy a zdravotníky. Ti, kteří jsou již v systému zaregistrováni, dostanou SMS zprávu s vyrozuměním o přesunu času a místa očkování z nemocnice do očkovacího centra. Zároveň je budou kontaktovat operátorky asistenční linky 800 600 444, které je na změnu upozorní.

Nemocnice Sokolov zahájila očkování 4.1.2021 a doposud naočkovala 3.500 osob, z toho 1.035 zdravotníků a na 800 seniorů.Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.