14.08.2020

Nemocnice Sokolov představila nové centrální operační sály

Šest operačních sálů za více než 135 miliónů Kč začne sloužit obyvatelům Karlovarského kraje už od prvního září. Díky jejich nepřetržitému provozu se sníží čekací doby na plánované operace,…

Nemocnice Sokolov představila nové centrální operační sály

Šest operačních sálů za více než 135 miliónů Kč začne sloužit obyvatelům Karlovarského kraje už od prvního září. Díky jejich nepřetržitému provozu se sníží čekací doby na plánované operace, například totální endoprotézy kyčle nebo kolene. Jednotlivé klimatizované sály jsou vybavené moderní přístrojovou technikou potřebnou k zajištění kvalitní a bezpečné operační péče jednotlivých oborů – nemocnice má v regionu velmi dobré jméno jak pro svoji chirurgii a traumatologii, tak ortopedii, gynekologii i ORL.

„Sály svou koncepcí a hlavně vybavením patří k evropské špičce, umožní nám výrazně zvýšit operační kapacitu nemocnice, zároveň bude možné efektivněji využít časovou kapacitu zdravotnického personálu, kterého je obecně nedostatek,“ říká generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.
Moderní přestavba části nemocnice totiž také zároveň zlepšuje pracovní prostředí zdravotníků. K dispozici mají pokoje pro sloužící personál, odpočinkové místnosti, nová hygienická zařízení.  „Sokolovská nemocnice je důležitou součástí krajského zdravotnictví,“ říká hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis a dodává: „Proto kraj ve spolupráci s vedením nemocnice pokračuje ve zkvalitňování prostředí pro pacienty i zaměstnance.“ Kraj jako vlastník nemocnice vynaložil z celkové částky více než 125 miliónů korun.

Dosavadní operační sály sloužily téměř 40 let a svým vybavením už neodpovídaly potřebám moderní nemocnice. Chyběla v nich například taková samozřejmost, jako je klimatizace. „Současná přestavba části nemocnice byla náročná už proto, že probíhala za plného provozu. Zahájení provozu je pro nás všechny velkým svátkem. Pacientům bych rád poděkoval za trpělivost, našim zaměstnancům za pracovní nasazení v omezených pracovních podmínkách,“ říká ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl.

Bezpečnost pacienta jako hlavní priorita
Nové operační centrum představuje velký pokrok také pro bezpečnost pacienta. Ten bude hned při vstupu do oddělení identifikován podle čarového kódu, který dostane při příjmu. Pacienta převezme sestra anesteziologického oddělení, která s ním vyplní bezpečnostní dotazník. Na sále se dokumentace ještě jednou zkontroluje, totožnost pacienta znovu ověří – včetně přesného místa pro operační výkon na jeho těle. Po operaci bude pacient na dospávacím pokoji, kde se o něj postará anesteziologický tým. Po čase ho pak předá na příslušné oddělení. „Vždycky jsme pacientům věnovali maximální pozornost. Tím, že celý postup péče o pacienta zaznamenává a ověřuje speciální počítačový software se dostáváme na úroveň velkých nemocnic,“ charakterizuje novinku vrchní sestra centrálních operačních sálů Soňa Malá.

Nemocnice v číslechNejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.