30.01.2020

Nemocnice Sokolov obdržela od města přístroje a vybavení za zhruba milion korun

Více než jeden milion korun stálo přístrojové vybavení a různé pomůcky, které Sokolovská nemocnice pořídila díky daru Města Sokolov. To přispívá na koupi lékařských přístrojů na základě uzavřené…

Nemocnice Sokolov obdržela od města přístroje a vybavení za zhruba milion korun

Více než jeden milion korun stálo přístrojové vybavení a různé pomůcky, které Sokolovská nemocnice pořídila díky daru Města Sokolov. To přispívá na koupi lékařských přístrojů na základě uzavřené dohody, kterou plní každý rok.

„Dar města Sokolov je důkazem toho, že si město péče, kterou pacientům každý den dáváme, váží. Vybavení jsme průběžně pořizovali během celého roku. Největším nákladem bylo pořízení antidekubitních matrací pro oddělení následné péče, internu a ortopedii. Dále jsme pořídili vozíky pro pacienty, vyšetřovací lehátka, chodítka a odsávačky,“ jmenuje tisková mluvčí nemocnice Markéta Singerová.

Jedná se o mnoho zdravotnických přístrojů a nemocničního vybavení, které ulehčí práci zdejším zaměstnancům. Oceňují je pacienti na všech odděleních sokolovské nemocnice. Mezi pořízené předměty také například patří novorozenecká postýlka pro dětské oddělení za téměř šedesát tisíc korun, polohovací křeslo pro ambulanci bolesti nebo vyšetřovací lehátko na sonografii. 

Nové přístroje a pomůcky jsou té nejvyšší kvality a lékařskému personálu ulehčí jejich život a leckdy uvolní ruce pro činnost, která pacientům může zachránit život.

„Tato akce (činnost) je realizována za finanční podpory města Sokolova.“

 Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.