03.10.2017

Mezinárodní cvičení integrovaného záchranného systému prověřilo i sokolovské zdravotníky

V sobotu 30. 9. 2017 po dvanácté hodině bylo v Nemocnici Sokolov vyhlášeno spuštění traumaplánu. Došlo k hromadné dopravní nehodě na silnici D6… Naštěstí pro všechny účastníky se jednalo…

Mezinárodní cvičení integrovaného záchranného systému prověřilo i sokolovské zdravotníky

V sobotu 30. 9. 2017 po dvanácté hodině bylo v Nemocnici Sokolov vyhlášeno spuštění traumaplánu.  Došlo k hromadné dopravní nehodě na silnici D6…
 
Naštěstí pro všechny účastníky se jednalo pouze o cvičení integrovaného záchranného systému s mezinárodní účastí.
 
Došlo k simulaci srážky osobního automobilu s  cisternou, která převážela nebezpečnou látku. Následně v řetězové reakci havaroval autobus plný lidí, který se převrátil na bok, a poté v koloně dalších sedm osobních aut. V rámci mezinárodního cvičení zasahovalo na místě více než sto záchranářů a zúčastnilo se ho několik desítek figurantů.
 
Záchranná služba provedla roztřídění zraněných podle závažnosti a zajistila jejich transport do nemocnic. Pro čtyři zraněné dokonce využila leteckou záchrannou službu. 
 
Zdravotníci Nemocnice Sokolov zvládli přísun  zraněných bez problémů a jejich ošetření probíhalo plynule. „Vyhlášením traumaplánu dojde ke spuštění krizového řízení v nemocnici, které podřizuje činnosti nemocnice k  zajištění příjmu a ošetření zraněných při hromadném neštěstí. Smyslem cvičení je v  reále pro nemocnici identifikovat slabá či krizová místa v nastavených postupech a ty do budoucna upravit “ uvedl MUDr. Jiří Štefan, lékařský ředitel Nemos Group, který byl po dobu cvičení v nemocnici u příjmu zraněných.
 
Zdravotníci měli možnost také nově prověřit funkčnost systému informování veřejnosti s využitím aplikace MicroRescue, a zprovoznění Asistenčního centra pomoci. 
 
„Cvičení proběhlo bez problémů hlavně díky zkušenostem a profesionálnímu přístupu našich lékařů a sester, za což jim patří náš dík,“ dodal MUDr. Štefan.Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.