25.11.2018

Díky daru města Sokolov se podařilo koupit přístroje a vybavení za zhruba 900.000 korun

Díky finanční podpoře města Sokolov pořídila Nemocnice Sokolov přístrojové vybavení za zhruba 900 tisíc korun. Jedná se o různé typy přístrojů a nemocničního vybavení, které ulehčí práci zdejším zaměstnancům. Využití najdou téměř na všech odděleních nemocnice, ať se již jedná o ortopedii, oční oddělení, internu nebo ARO. Město Sokolov přispívá na koupi lékařských přístrojů na základě uzavřené…

Díky daru města Sokolov se podařilo koupit přístroje a vybavení za zhruba 900.000 korun

Díky finanční podpoře města Sokolov pořídila Nemocnice Sokolov přístrojové vybavení za zhruba 900 tisíc korun. Jedná se o různé typy přístrojů a nemocničního vybavení, které ulehčí práci zdejším zaměstnancům. Využití najdou téměř na všech odděleních nemocnice, ať se již jedná o ortopedii, oční oddělení, internu nebo ARO. Město Sokolov přispívá na koupi lékařských přístrojů na základě uzavřené dohody, kterou plní každý rok.

„Stejně tak jako každý rok jsme i letos, za pomoci daru města, pořídili nové vybavení pro neodkladnou, ambulantní a dlouhodobou následnou péči o pacienta pro různá oddělení nemocnice. Vybavení jsme průběžně pořizovali během celého roku. Začalo to 85-ti antidekubitními matracemi pro oddělení následné péče, ortopedii a neurologii,“ jmenuje Biomedicínský inženýr Penta Hospitals CZ Ing. Jan Roudnický.

Díky darovaným penězům se také podařilo koupit geriatrická křesla pro kardiaky na oddělení následné péče nebo odsávačky do porodnice. Nové přístroje a pomůcky jsou té nejvyšší kvality a lékařskému personálu ulehčí jejich práci, leckdy jim uvolní ruce pro práci, která může pacientům zachránit život.

„Je pro mne vždy příjemnou povinností pořizovat nové vybavení jednotlivých oddělení, které zvýší komfort našich pacientů,“ uzavřel Roudnický.
Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.