14.09.2022

DEN ZDRAVÍ s Nemocnicí Sokolov

Zdraví, zdravý životní styl i prevence. To vše bude tématem největší zdravotnické preventivně vzdělávací akce roku v Sokolově, která proběhne pod záštitou starostky města Renaty Oulehlové už 20. září v Městském domě kultury (MDK). Pro návštěvníky zde budou připraveny téměř dvě desítky bezplatných vyšetření a konzultací nejen se zdravotníky, ale také s nutričními poradci, hygieniky nebo zástupci největší zdravotní pojišťovny VZP. Cílem akce je vzbudit větší zájem obyvatel Sokolova o jejich zdravotní stav. 

 

“Řadě onemocnění je totiž možné předcházet, nebo je odhalit už v časném stádiu. A tím se dá samozřejmě výrazně zvýšit šance na úspěšnou léčbu a často i na úplné uzdravení,” popisuje ředitelka nemocnice Jitka Bureš Samáková hlavní důvod, proč nemocnice tuto akci společně s MDK připravila. Jedním z cílů Dne zdraví s Nemocnicí Sokolov je proto zvýšit zájem právě o prevenci. Programy s tímto zaměřením jsou totiž často plně hrazeny pojišťovnami a nijak lidem nezatíží jejich domácí rozpočet. Typicky jde třeba o screening karcinomu prsu pro ženy, karcinomu tlustého střeva a konečníku u osob starších 50 let, nebo o preventivní prohlídky u zubaře, na které má jednou ročně nárok každý pacient.

“Kromě nich je ale také řada preventivních opatření, které můžeme ovlivnit sami. To je třeba zdravá strava, čištění zubů, trénink paměti, nebo nácvik první pomoci. Proto část konzultací bude zaměřena právě tímto směrem,” vypočítává ředitelka nemocnice. Na místě proto nebudou chybět nutriční specialisté, specialisté na degenerativní onemocnění mozku jako je demence a Alzheimerova choroba. Zároveň pak budou na místě i pracovníci Dárcovského centra Sokolov, kteří návštěvníkům zprostředkují možnost získat informace o dárcovství krve, nebo zařazení do registru dárců kostní dřeně.

Den zdraví s Nemocnicí Sokolov proběhne v Městském domě kultury 20. září od 10. do 16. hodiny, vstup i konzultace a vyšetření na místě jsou zdarma.Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.