Rehabitační ambulance

Ordinační hodiny

 • Ambulance – lékař
 • Pondělí 12:30 - 15:00
 • Úterý 8:00 - 12:00
  12:30 - 15:00
 • Středa 12:30 - 15:00
 • Čtvrtek 8:00 - 12:00
  12:30 - 15:00
 • Pátek 12:30 - 15:00

Ambulantní pracoviště fyziterapeutů a fyzikální léčby denně od 7:00 – 15:30

Kontakt

352 520 246

Kinesiotaping

Kinesiotaping představuje terapeutickou metodu používanou k léčbě akutních či chronických potíží pohybového aparátu.  Tuto metodu vyvinul již v 80. letech japonský chiropraktik Kenzo Kase.Kinesiotaping působí na naše svalstvo, šlachy, fascie, úpony, klouby, lymfu, krevní oběh a nervstvo.K samotnému úkonu se používají speciálně upravené kinesio tapy (tejpy). Tapy se aplikují na postižené partie pohybového systému. Správně aplikovaný tape, dokáže výrazně urychlit proces regenerace svalu a tím ho funkčně navrátit do optimálního stavu. Kinesiotaping tak ovlivňuje bolest, navozuje správné stereotypy svalové či kloubní funkce a tím přispívá ke korekci celého pohybového aparátu. Rovněž kinesiotaping zabraňuje dlouhodobému přetěžování pohybové aparátu, což přivítají jak profesionální tak i rekreační sportovci.Jednoduše nám tedy kinesio taping přináší stimulační účinky na svalstvo, klouby, lymfu a nervový systém. Funkčnost tejpů spočívá především ve zvýšené cévní a lymfatické cirkulaci přímo pod tejpem a následném zvýšení látkové výměny. Ve své praxi aplikuji tuto metodu kinesio tapingu velmi často a to zejména po mobilizaci postižené tkáně, masáži  a akupunkturním ošetření.

Přístrojové vybavení

Naše rehabilitační oddělení vlastní dva přístroje společnosti HOCOMA, která je lídrem v rehabilitační robotické terapii neurologických poruch hybnosti. Společnost se sídlem v blízkosti Curychu ve Švýcarsku s mezinárodní působností v oboru zdravotnické techniky vyvíjí inovativní řešení léčby a úzce spolupracuje s předními klinikami a výzkumnými centry.

Tyto výrobky úspěšně pomáhají při rehabilitaci neurologických pacientů s poruchami pohybu způsobené mozkovou mrtvicí, poraněním míchy, traumatickým poraněním mozku, roztroušené skleróze nebo jiných neurologických nemocech a zraněních.

PŘÍSTROJ

 • FUNKČNÍ TERAPIE HORNÍCH KONČETIN ARMEO ®
 • VČASNÁ REHABILITACE A MOBILIZACE PACIENTA ERIGO ®