Ambulance léčby bolesti

Ordinační hodiny

 • úterý 7:00 - 8:30
  10:00 - 12:00
  12:30 - 14:30
 • středa 7:00 - 8:30
  10:00 - 12:00
  12:30 - 14:30
 • pátek 7:00 - 8:30
  10:00 - 12:00
  12:30 - 14:30

Kontakt

352 520 296

Aplikace vitamínu C:
737 214 619

Ambulance léčby bolesti

Ambulance léčby bolesti se soustřeďuje na pacienty, kteří trpí chronickou, neutišitelnou bolestí onkologického i neonkologického charakteru. K léčbě využíváme moderních poznatků v oblasti farmakoterapie bolestivých stavů a moderních invazivních metod.

Součástí ambulance je stacionář k podávání infuzní terapie. Ambulance se nachází v pavilonu B v 1. patře.

Personální obsazení

MUDr. Josef Trnka

MUDr. Josef Trnka

Multioborová jednotka intenzivní péče (MOJIP) primář josef.trnka@nemocnicesokolov.cz 352 520 549
Taťána Fousová

Taťána Fousová

Multioborová jednotka intenzivní péče (MOJIP) vrchní sestra tatana.fousova@nemocnicesokolov.cz 352 520 549

Diana Černá

Ambulance léčby bolesti sestra 352 520 296

INFUZE VITAMÍNU C

NASTARTUJTE IMUNITU pomocí infuzní terapie s vitamínem C

Vitamínová terapie je moderní a velmi účinnou metodou, jak pomůžete svému tělu bojovat nejen s únavou a různými infekcemi, ale také s mnoha vážnějšími problémy. Nedostatek vitaminu C se projevuje především srdečně – cévními obtížemi, poruchami hojení ran, stresem, narušenou imunitou, bakteriálními a virovými infekcemi apod.

Naše tělo si vitamin C samo neumí vyrobit a je tak odkázané na jeho příjem v určitých potravinách, především v ovoci a zelenině. Tento příjem je určitě důležitý, avšak většinou nedostačující.

Při jakékoliv zvýšené psychické či fyzické zátěži, stresu, při onemocněních nebo při akutních a chronických zánětlivých či nádorových onemocněních dochází ke značnému zvýšení spotřeby tohoto vitamínu. Nitrožilním podáním lze tuto spotřebu efektivně kompenzovat, protože vitamín C tak může dosáhnout mnohem vyšší, tedy potřebné úrovně v krvi, čehož podáním ústy nelze docílit.

PRO KOHO NENÍ INFUZNÍ APLIKACE VITAMINU C VHODNÁ?

 • pacienty s poruchou funkce ledvin;
 • těhotné nebo kojící ženy;
 • pacienty s anémií;
 • pacienty trpící nadměrným ukládáním železa v těle;

JAK APLIKACE PROBÍHÁ?

Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy po jednoduchém vpichu do žilního systému je přímo do krevního oběhu aplikován vitamín C ve formě roztoku. Čas podání jedné dávky je 25–30 minut. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti bez žádného omezení. Po aplikaci infuze je nutné dodržet pitný režim 2 až 3 l za den. Dále se nedoporučuje konzumovat čokoládu, kávu a některé druhy zeleniny (rebarbora, červená řepa, listová zelenina).

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

 • imunitní systém 1x až 2x týdně po dobu 4 až 6 týdnů, následně dle potřeby 1x týdně
 • akutní infekce – 2 až 3x týdně, následně dle potřeby 1x týdně
 • chronické infekce – 2x až 3x týdně po dobu 4 až 6 týdnů, následně dle potřeby 1x týdně
 • zánětlivé revmatické choroby – 2x týdně po dobu 3 týdnů, následně dle potřeby 1x týdně
 • alergie – 2x za první týden, pak 1x až 2x 2. až 4. týden, následně dle potřeby 1x týdně
 • hojení ran po operaci – 1x 3 dny po operaci, pak 1x až 2x týdně 2. až 4. týden, následně dle potřeby 1x týdně
 • preventivní podání před operací – 1x den před operací

CENA JEDNÉ DÁVKY

Neboť se nejedná se o léčbu hrazenou zdravotními pojišťovnami, léčbu hradí pacient.
Cena aplikace jedné dávky Vitaminu C – Injektopas 7,5 gramu je 600 Kč.

JAK SE MŮŽETE NA TERAPII OBJEDNAT.

 • Terapii provádíme Nemocnici Sokolov, Pavilon B, 1. patro Ordinace léčby bolesti
 • Další informace či objednání na tel: 737 214 619.

 

 

 

 

Léčba pomocí konopí

Lékaři z Ambulance léčby bolesti v Nemocnici Sokolov léčí vážně nemocné pacienty pomocí kapslí léčebného konopí (cannabis). Speciální kapsle, které pacienti polykají, připravují odborníci z lékárny v sokolovské nemocnici ve spolupráci s lékaři. Podle primáře Pracoviště léčby bolesti Josefa Trnky je hlavním důvodem využití této metody léčby snaha pomoci těžce nemocným pacientům s velkými bolestmi. Jedná se o pacienty, kteří jsou resistentní na dostupné metody léčby. Nabízíme jim alternativu pomoci jim tam, kde standardní metody selhávají. Jedná se striktně o použití léčebné, a to u přesně definovaných případů za jasně daného návodu užívání. Rozhodně se nejedná se o léčbu substituční ani o předpis pro „rekreační užívání“.

Je to typ podpůrné léčby, která je vedena pod dohledem lékaře a samozřejmě je v souladu s platnou legislativou předepisována pacientům s chronickou, neztišitelnou bolestí. Ta vzniká například v souvislosti s onkologickým onemocněním, degenerativním onemocněním pohybového systému, systémovým onemocněním pojiva (autoimunitní onemocnění, při kterých vznikají v těle protilátky proti vlastním součástem organismu). Dále imunopatologickými stavy, s neuropatickou bolestí, eventuálně bolestí při zeleném zákalu, při kterém dochází k degeneraci a odumírání zrakového nervu.

Konopí pro léčebné použití jsou usušená vrcholičnatá samičí květenství rostliny Cannabis sativa L. (konopí seté) nebo Cannabis indica L. (konopí indické). Hlavní účinné látky představují kanabinoidy, mezi nimiž vynikají svým účinkem Δ-9-tetrahydrocannabinol (THC) a cannabidiol (CBD). Dalšími obsahovými látkami jsou zejména silice, terpeny, flavonoidy a alkaloidy. Za účinky konopí jsou zodpovědné kanabinoidy (THC, CBD) v kombinaci s dalšími látkami.

Konopí, které je určeno pro léčebné použití, je produkováno na úrovni léčivé látky a jeho pěstování , zpracování i následná preskribce striktně podléhá zákonným předpisům. Takovéto konopí vždy obsahuje přesně definované množství účinných látek a do lékáren je dodáváno v odpovídající kvalitě, která je stanovena právními předpisy.

Aktuálně se jedná o léčbu, kterou si hradí pacient, jedna dávka vychází na zhruba 40Kč. Případnou úhradu prostředků potřebných k léčbě si může pacient individuálně domluvit se svou zdravotní pojišťovnou.

Telefonicky nás zastihnete po 10 hodině, do té doby provádíme invazivní zákroky a věnujeme se našim pacientům. Děkujeme za pochopení.