20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi.
Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.
Odběry jsou určeny pro dospělé. Dostavte se, pokud možno na lačno.
O výsledcích budete informováni e-mailem nejpozději do druhého dne.
– Diabetes mellitus (DM) neboli cukrovka je souhrnný název několika onemocnění, která se projevují zvýšenou hladinou cukru v krvi.
– V České republice se s diabetem léčí téměř milion pacientů. Dalších asi 250 000 s onemocněním žije nevědomky.
– Mezi nejčastější rizikové faktory diabetu patří nedostatek pohybu a spánku či nezdravá strava. Rizikovým faktorem je také kouření a stres.
– Mezi nejčastější pozdní komplikace cukrovky patří diabetická nefropatie (poškození ledvin), diabetická retinopatie (poškození oční sítnice) a diabetická noha.
Nepodceňujte prevenci!


Nejnovější aktuality

Nezařazené 14.09.2022

DEN ZDRAVÍ s Nemocnicí Sokolov

Zdraví, zdravý životní styl i prevence. To vše bude tématem největší zdravotnické preventivně vzdělávací akce roku v Sokolově, která proběhne pod záštitou starostky města Renaty Oulehlové už 20. září v Městském domě kultury (MDK). Pro návštěvníky zde budou připraveny téměř dvě desítky bezplatných vyšetření a konzultací nejen se zdravotníky, ale také s nutričními poradci, hygieniky nebo zástupci největší zdravotní pojišťovny VZP. Cílem akce je vzbudit větší zájem obyvatel Sokolova o jejich zdravotní stav. 

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.