16.10.2019

4. Sokolovský pediatrický den přilákal na 140 lékařů a sester do auly sokolovského gymnázia

Více než 140 hostů z řad odborné i laické veřejnosti se v sobotu 12.10.2019 zúčastnilo 4. ročníku Sokolovského pediatrického dne. Ten organizovali lékaři a sestry z pediatrického oddělení sokolovské…

4. Sokolovský pediatrický den přilákal na 140 lékařů a sester do auly sokolovského gymnázia

Více než 140 hostů z řad odborné i laické veřejnosti se v sobotu 12.10.2019 zúčastnilo 4. ročníku Sokolovského pediatrického dne. Ten organizovali lékaři a sestry z pediatrického oddělení sokolovské nemocnice, kterou provozuje společnost Penta Hospitals CZ. Své referáty zde přednesla zhruba desítka lékařů.

„Ti se ve svých příspěvcích zabývali různými tématy. Například rozdíly v péči o novorozence včera a dnes. Jak řešit problémy s tím, když dítě neustále kašle, nebo jaké jsou moderní trendy v léčbě diabetes mellitus 1. typu. Velice silný byl pak příspěvek o dětské paliativní péči,“ uvedla tisková mluvčí Nemocnice Sokolov Markéta Singerová.

Mezi přednášejícími se objevili lékaři z celých západních Čech – z Fakultní nemocnice Plzeň či Nemocnice U Sv. Jiří, z Rokycan, ale například i z pražského Motola nebo Thomayerovy nemocnice. Jde o největší akci svého druhu v Karlovarském kraji.
„Témata byla letos neskutečně pestrá. Shodli jsme se s kolegy, že spojujícím momentem letošního pediatrického dne byla nejen vysoká odbornost přednášejících, ale především jejich „zapálenost“ pro obor, což bylo na přednáškách znát a posluchači v sále to ocenili,“ uvedla za organizátory zástupkyně primáře pediatrického oddělení sokolovské nemocnice MUDr. Markéta Trejbalová.

„Poděkování za skvěle zorganizovanou akci patří jak našim zdravotníkům, tak našim partnerům a všem účastníkům. Děkujeme také sokolovskému gymnáziu, že nám umožnilo využít jejich prostory,“ doplnila Singerová.Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.