13.09.2019

​Zdravotní sestra ze sokolovské nemocnice zvítězila v republikovém šampionátu v běhu zdravotníků

Tři medaile, z toho jednu zlatou, si z republikového šampionátu v běhu zdravotníků přivezly dvě zaměstnankyně sokolovské nemocnice, které startovaly pod její hlavičkou. Mistrovství České republiky…

​Zdravotní sestra ze sokolovské nemocnice zvítězila v republikovém šampionátu v běhu zdravotníků

 
Tři medaile, z toho jednu zlatou, si z republikového šampionátu v běhu zdravotníků přivezly dvě zaměstnankyně sokolovské nemocnice, které startovaly pod její hlavičkou.
Mistrovství České republiky zdravotníků a složek Integrovaného záchranného systému se konalo v rámci Běhu metropole, což je seriál veřejných běžeckých závodů po městských částech Prahy. Záštitu nad seriálem převzala naše atletická legenda Jarmila Kratochvílová.
 
Podle hlavního organizátora Romana Jaroše se ho účastnila zhruba stovka zdravotníků i zaměstnanců integrovaného záchranného systému z celé republiky, kteří startovali na trati dlouhé šest kilometrů. 
 
„Na možnost startovat pod hlavičkou Nemocnice Sokolov reagoval náš tým fyzioterapeutek z rehabilitačního oddělení. Byla to pro ně týmová výzva a my jsme jejich účast finančně podpořili,“ uvedla Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice Sokolov.
 
Fyzioterapeutka Zdenka Havlová skončila druhá ve věkové kategorii od 49 let, zdravotní sestra Hana Staňková z oddělení rehabilitace skončila na druhém místě celkově mezi všemi ženami, ale zároveň se stala mistryní České republiky v kategorii od 39 do 49 let.
 
Běhání je naším velikým koněm a psychologem. Běháme jak čas a chuť dovolí. Radit nikomu nechceme, jen podotknout jediné, že na chmury a stáří pohyb hodně pomůže,“ uvádí shodně. „Chtěly jsme závody vyzkoušet, protože to není masová záležitost. Příští rok bychom chtěly vyrazit znovu. Obě se věnujeme dlouhým trasám. Jiné disciplíny než běh neprovozujeme,“ uvedly sokolovské zdravotnice s tím, že obě souzní s mottem ředitele závodu Romana Jaroše „Pohyb je život, běháme, abychom žili“.
 
Podle ředitele sokolovské nemocnice Jaroslava Kratochvíla je takový úspěch tou nejlepší reklamou a také skvělou vizitkou před pacienty. „ Je vidět, že o naše pacienty se starají lidé, kteří jsou na první pohled ve výborné kondici a své práci dělají to nejlepší jméno,“ uzavřel Kratochvíl.


 Nejnovější aktuality

Nezařazené 03.08.2022

Iktové centrum obhájilo evropský certifikát

Iktové centrum Nemocnice Sokolov obhájilo evropskou certifikaci ESO (European Stroke Organisation). Ta je potvrzením vysokých standardů tohoto centra a garancí, že pacient dostává v sokolovské nemocnici kvalitativně zcela srovnatelnou diagnostickou i léčebnou péči jako v nejlepších iktových centrech v Evropě. V Sokolově ji ročně využije kolem 400 pacientů s akutní cévní mozkovou příhodou.

Nezařazené 20.05.2022

Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži

Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Evropského dne melanomu Vám ve středu 25. května od 8.00 do 12.00 a poté od 13.00 do 15.00 hodin otestujeme mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. Vyšetření provádíme ručním dermatoskopem.

Nezařazené 20.05.2022

Měření glykémie (hladiny cukru v krvi)

Přijďte si nechat ZDARMA bez objednání vyšetřit glykémii (hladinu cukru) ve Vaší krvi. Odběry se budou konat v pátek 27. 5. od 7.30 do 11.00 hodin na oddělení Klinické biochemie a hematologie v pavilonu C, 1. patro.