Zajímavosti

Na porodnici můžete nově zapůjčit speciální novorozeneckou postýlku!

Pro Vaši pohodu a komfort Vašeho miminka nabízíme možnost zapůjčení speciální novorozenecké pojízdné postýlky s omyvatelnou matrací. V postýlce je miminko v šikmé poloze a v prvních dnech života oceníte její mobilitu.

Postýlku lze zapůjčit u vrchní sestry dětského oddělení Petry Fischerové, kontakt: petra.fischerova@nemosok.cz, tel: 607/784 912. Pronájem postýlek je pro maminky, které přivedly na svět miminko v naší porodnici zcela ZDARMA. Zapůjčit si ji můžete oproti vratné záloze ve výši 1.000,-Kč.

Spolupráce se společností HIPP – dárek pro každou čerstvou maminku!

Nemocnice Sokolov navázala spolupráci se společností HIPP. Výrobky HIPP Babysanft s extra jemnými recepturami, které jsou šetrné k pokožce a odpovídají fyziologickým zvláštnostem pokožky miminka, mají maminky na oddělení šestinedělí k dispozici po celou dobu pobytu. Maminkám po porodu je nabízen kojící čaj HIPP mama s obsahem anýzu, fenyklu a kmínu na podporu tvorby mléka a na pokrytí zvýšené potřeby tekutin v období kojení. Maminky si kojící čaj velmi chválí. Cedulkami HIPP budou označeny postýlky se jménem miminka, datem narození a porodními mírami, ty si pak maminky odnesou na památku domů.  Používáme i potraviny pro zvláštní lékařské účely určené k dietní léčbě průjmového onemocnění u kojenců a dětí od ukončeného 4. měsíce, a také HIPP kaše mléčné i nemléčné v BIO kvalitě.

                    

Intravenózní analgezie u porodu

Anesteziologové na přání rodiček na porodnickém oddělení zajišťují tlumení bolesti při porodu. Užívají v ČR unikátní metodu intravenosní analgezie, kdy si rodička sama dávkuje látku tlumící porodní bolesti. Více informací viz.odkaz: Porodní intravenozní analgezie a informovaný souhlas.

Odběr pupečníkové krve

Spolupracujeme na odběrech pupečníkové krve se společností CORD BLOOD CENTER.

Cvičení s miminky

Přečtěte si, co o nás napsali: reportáž Cvičení dokáže na tvářích dětí vyvolat spokojené úsměvy.

Exkurze

Na gynekologicko-porodnickém a novorozeneckém oddělení Nemocnice Sokolov proběhla exkurze mateřské školy Montessori. Děti s učitelským doprovodem si prošly oddělení, prohlédly si jídelnu a příjem porodnice, porodní sál a koutek pro ošetření novorozence po porodu. Následovala prohlídka novorozeneckého oddělení a dětské a ultrazvukové ambulance. Primář MUDr. Čepelák vysvětlil dětem na obrázku, kde je uložené miminko v bříšku maminky a jak se dostává na svět. Dětem bylo umožněno podívat se na miminko v bříšku budoucí maminky přímo na monitoru ultrazvukového přístroje včetně jeho pohybů a srdeční akce. Po skončení exkurze obdrželo každé dítě džus, pastelky a Kinder vajíčko. Děti byly s exkurzí velmi spokojeny a odnesly si nevšední zážitek. Chlapce nejvíce zajímaly technické věci, jako polohování porodní postele, váha na vážení novorozenců apod. Děvčata zase miminka v inkubátoru. Na závěr si děti prohlédly dětskou příjmovou ambulanci a vše jim bylo vysvětleno, aby se nebály, pokud budou nemocní, k lékaři přijít.