16.09.2021

V roudnické nemocnici proběhlo předání symbolického dárcovského šeku od Veolia Energie ČR

 

V době vrcholící pandemické situace společnost Veolia Energie ČR přispěla částkou 150 tisíc korun Nemocnici Roudnice nad Labem na činnost očkovacího místa, sloužícího k vakcinaci proti onemocnění COVID-19. Dodatečným předáním symbolického šeku si podporu jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů tepla a dalších energetických komodit připomněli začátkem září Ing. Zdeněk Jaroš, obchodní náměstek Veolia Energie, spolu s Ing. Jaroslavem Kratochvílem, ředitelem Nemocnice Roudnice nad Labem.

Veolia již tradičně podporuje regiony, ve kterých působí a volba roudnické nemocnice se nabízela i s ohledem na naše předchozí, velmi dobré, vzájemné vztahy. Nemocnice v Roudnici nad Labem je naším dlouhodobým obchodním partnerem a jsme rádi, že jsme mohli naší finanční podporou přispět nemocničnímu očkovacímu centru. Očkování je hlavní cestou z pandemie, zpět k normálnímu životu,“ uvedl Ing. Zdeněk Jaroš, obchodní náměstek Veolia Energie ČR.

Očkování je zásadním opatřením proti nemoci COVID-19 a významně nás může přiblížit stavu před propuknutím pandemie. Roudnická nemocnice zahájila očkování v březnu 2021 a od počátku byl o vakcinaci velký zájem. Do začátku září jsme podali bezmála 18 900 dávek vakcíny Pfizer. V současnosti očkujeme především druhé dávky a současně se připravujeme na třetí vlnu očkování. Děkujeme Skupině Veolia Energie za poskytnutý finanční dar, který nám rozhodně pomohl při činnosti očkovacího centra“, uvedl Ing. Jaroslav Kratochvíl, ředitel roudnické nemocnice.

Roudnická nemocnice zahájila očkování proti onemocnění covid-19 pro veřejnost 3. března 2021. Očkovací místo je umístěno ve 2. nadzemním podlaží polikliniky, v prostoru Oddělení klinické biochemie, a jeho provoz stále pokračuje. V průměru bylo podáno cca 3 150 dávek měsíčně. Do konce srpna probíhala vakcinace každý den – tedy od pondělí do neděle – od září se díky obecně nižšímu zájmu o očkování zúžily očkovací dny na pondělí a čtvrtek. Očkovací místo roudnické nemocnice vakcinuje předem registrované skupiny od věku16+, děti se neočkují. Vedení nemocnice počítá i se zahájením aplikace 3 dávky vakcinace, stanovené vládou ČR na 20. 9., momentálně je očekáváno vydání prováděcího předpisu.Fotogalerie

Nejnovější aktuality

Nezařazené 09.05.2022

Na čápa se v Roudnici těší

Téměř dvě stovky budoucích maminek, jejich rodinných příslušníků i dětí dorazily do naší roudnické porodnice na páteční akci Než přiletí čáp. Připravili jsme ji ku příležitosti Světového dne těhotenství i Mezinárodního dne porodních asistentek a na maminky čekal bohatý program. “Musím přiznat, že tak velký zájem nás příjemně překvapil,” přiznává primářka roudnické porodnice Mária Procházková. Pro budoucí maminky bylo připravené třeba skupinové těhotenské cvičení, možnost popovídat si s lékaři, i porodními asistentkami, nebo pěvecké a taneční vystoupení dětí z místní mateřské školky Pohádka. “Největší zájem ale jednoznačně byl o těhotenskou poradnu a prohlídku samotné porodnice. I když jsme na jednu prohlídku brali skupiny až po dvaceti lidech, chvílemi to vypadalo že tady budeme muset provádět až do večera,” usmívá se primářka. K nejčastějším dotazům žen patřila samozřejmě příprava k samotnému porodu a otázky k jeho průběhu. Většina budoucích maminek v tomto směru výrazně ocenila možnost individuálního přístupu, včetně možnosti mít v Roudnici u porodu vlastní asistentku a kladné hodnocení sklidily i nově zrekonstruované prostory porodnice. A stejně velký byl i zájem o měření tlaku nebo krevního cukru a informace, jak s těmito veličinami nakládat, co která znamená a jak je v těhotenství vyhodnocovat. “Odezva od žen i jejich partnerů byla fantastická. Už teď máme další inspiraci jak by se takové setkání dalo ještě vylepšit a určitě ho rozpakujeme i v příštím roce. A třeba se z něj stane i tradice,” shrnuje průběh setkání s názvem Než přiletí čáp primářka roudnické porodnice Procházková. Partnery setkání bylo Národní centrum pupečníkové krve, Linde Healtcare, Chicco Česká a Slovenská republika, HiPP Česká republika & Slovensko a patron.eu.

Nezařazené 07.04.2022

NEŽ PŘILETÍ ČÁP

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla o těhotenství, porodu a mateřství ještě víc? Přijďte na akci naší porodnice, kterou pořádáme ku příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek. Můžete se těšit na prohlídku porodnice, ukázku skupinového cvičení pro těhotné, besedu s primářkou roudnické porodnice či prezentaci zboží se vším, co k péči o dítě patří. Porodní asistentky, dětské sestřičky, lékaři a laktační poradkyně vám zodpoví všechny vaše dotazy. Budete si moc změřit tlak, cukr v krvi či zvážit. Nebude chybět ani občerstvení, dětský koutek a skákací hrad pro vaše ratolesti.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování panu doktorovi a sestřičce z naší pohotovosti