16.10.2021

Světový den výživy

Dnes 16.10. si připomínáme Světový den výživy. Životní styl ovlivňuje celkově náš zdravotní stav. Jak se o sebe staráme, jak se projevujeme a cítíme, tak to vše má vliv na naše zdraví. Velmi důležitá součást našeho zdravého životního stylu je právě výživa. Nevhodná a nevyvážená strava má vliv na vznik řady chronických neinfekčních a civilizačních nemocí. Jezme zdravě a hýbejme se!Nejnovější aktuality

Nezařazené 18.11.2021

Mezinárodní nekuřácký den

Dnes je Mezinárodní nekuřácký den, kterým si připomínáme zdravotní rizika spojená s kouřením. Kouření je rizikovým faktorem kardiovaskulárních onemocnění především CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc) a na prvním místě rakoviny plic. Jedná se o klasickou závislost, a to jak psychickou, tak fyzickou. Nejdůležitější je primární prevence. Normální je nekouřit - nezačínejme s tím!

Nezařazené 14.11.2021

14.11. Den diabetiků

Dnes si připomínáme prevenci diabetu s důrazem na zdravý životní styl. Vhodná výživa, přiměřená tělesná hmotnost a fyzická aktivita jsou klíčem prevence, nezapomínejme na to!

Nezařazené 10.11.2021

Poděkování našim zdravotníkům

Starosta města Roudnice nad Labem a zástupci spolku Podřipské krajkářky přišli poděkovat našim zdravotníkům za jejich obětavou práci v souvislosti s pandemií Covid-19. Osobně jim předali květiny a vlastnoručně vyrobené krajky. Děkujeme, vážíme si vaší podpory.