13.09.2021

Rodinný den v roudnické nemocnici

V pátek 10. 9. 2021 se uskutečnil Rodinný den pro zaměstnance nemocnice a jejich rodinné příslušníky, tentokrát rozšířený také o opožděnou oslavu Dne dětí, která - s ohledem na pandemická opatření - nemohla proběhnout v tradičním červnovém termínu. O to víc si přítomní páteční společné setkání užili, k čemuž přispělo nejen hezké pozdně letní počasí, ale zejména pestrý program s občerstvením a celková pohoda vyzařující z malých i velkých návštěvníků.

 

Zaměstnance s jejich malými i velkými rodinnými příslušníky přivítal Ing. Jaroslav Kratochvíl, ředitel Nemocnice Roudnice nad Labem, spolu s generální ředitelkou Penta Hospitals CZ Mgr. Barborou Vaculíkovou a místostarostou Roudnice nad Labem Vlastimilem Čtverákem. Pak už následovala společná zábava, které dominovaly zejména atrakce připravené pro malé účastníky, kteří mohli využít pouťové atrakce, projet se vláčkem, vyzkoušet své dovednosti při lukostřelbě i na pouťové střelnici, ale také mohli zkusit zaplétání copánků nebo korálkování, a zejména holčičky využily možnost malování na obličej. To vše bylo doplněno hravými soutěžemi. Během akce si přítomní mohli také prohlédnout techniku integrovaného záchranného systému. Podle reakcí a všudypřítomných úsměvů na tvářích dětí se akce jednoznačně vydařila.

FotogalerieNejnovější aktuality

Nezařazené 09.05.2022

Na čápa se v Roudnici těší

Téměř dvě stovky budoucích maminek, jejich rodinných příslušníků i dětí dorazily do naší roudnické porodnice na páteční akci Než přiletí čáp. Připravili jsme ji ku příležitosti Světového dne těhotenství i Mezinárodního dne porodních asistentek a na maminky čekal bohatý program. “Musím přiznat, že tak velký zájem nás příjemně překvapil,” přiznává primářka roudnické porodnice Mária Procházková. Pro budoucí maminky bylo připravené třeba skupinové těhotenské cvičení, možnost popovídat si s lékaři, i porodními asistentkami, nebo pěvecké a taneční vystoupení dětí z místní mateřské školky Pohádka. “Největší zájem ale jednoznačně byl o těhotenskou poradnu a prohlídku samotné porodnice. I když jsme na jednu prohlídku brali skupiny až po dvaceti lidech, chvílemi to vypadalo že tady budeme muset provádět až do večera,” usmívá se primářka. K nejčastějším dotazům žen patřila samozřejmě příprava k samotnému porodu a otázky k jeho průběhu. Většina budoucích maminek v tomto směru výrazně ocenila možnost individuálního přístupu, včetně možnosti mít v Roudnici u porodu vlastní asistentku a kladné hodnocení sklidily i nově zrekonstruované prostory porodnice. A stejně velký byl i zájem o měření tlaku nebo krevního cukru a informace, jak s těmito veličinami nakládat, co která znamená a jak je v těhotenství vyhodnocovat. “Odezva od žen i jejich partnerů byla fantastická. Už teď máme další inspiraci jak by se takové setkání dalo ještě vylepšit a určitě ho rozpakujeme i v příštím roce. A třeba se z něj stane i tradice,” shrnuje průběh setkání s názvem Než přiletí čáp primářka roudnické porodnice Procházková. Partnery setkání bylo Národní centrum pupečníkové krve, Linde Healtcare, Chicco Česká a Slovenská republika, HiPP Česká republika & Slovensko a patron.eu.

Nezařazené 07.04.2022

NEŽ PŘILETÍ ČÁP

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla o těhotenství, porodu a mateřství ještě víc? Přijďte na akci naší porodnice, kterou pořádáme ku příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek. Můžete se těšit na prohlídku porodnice, ukázku skupinového cvičení pro těhotné, besedu s primářkou roudnické porodnice či prezentaci zboží se vším, co k péči o dítě patří. Porodní asistentky, dětské sestřičky, lékaři a laktační poradkyně vám zodpoví všechny vaše dotazy. Budete si moc změřit tlak, cukr v krvi či zvážit. Nebude chybět ani občerstvení, dětský koutek a skákací hrad pro vaše ratolesti.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování panu doktorovi a sestřičce z naší pohotovosti