10.11.2021

Poděkování našim zdravotníkům

Starosta města Roudnice nad Labem a zástupci spolku Podřipské krajkářky přišli poděkovat našim zdravotníkům za jejich obětavou práci v souvislosti s pandemií Covid-19. Osobně jim předali květiny a vlastnoručně vyrobené krajky. Děkujeme, vážíme si vaší podpory.Nejnovější aktuality

Nezařazené 18.11.2021

Mezinárodní nekuřácký den

Dnes je Mezinárodní nekuřácký den, kterým si připomínáme zdravotní rizika spojená s kouřením. Kouření je rizikovým faktorem kardiovaskulárních onemocnění především CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc) a na prvním místě rakoviny plic. Jedná se o klasickou závislost, a to jak psychickou, tak fyzickou. Nejdůležitější je primární prevence. Normální je nekouřit - nezačínejme s tím!

Nezařazené 14.11.2021

14.11. Den diabetiků

Dnes si připomínáme prevenci diabetu s důrazem na zdravý životní styl. Vhodná výživa, přiměřená tělesná hmotnost a fyzická aktivita jsou klíčem prevence, nezapomínejme na to!

Nezařazené 17.10.2021

Světový den prevence úrazu

17.10. Světový den prevence úrazu. Dnešní den upozorňuje na prevenci a předcházení úrazů. Úraz může potkat každého z nás, a to jak v běžném životě, tak i v zaměstnání. Nezapomínejme na to a chraňme si své zdraví!