27.04.2021

Poděkování dobrovolníkům Českého červeného kříže

V říjnu 2020 byla vyčleněna stanice interního oddělení PNsP Roudnice nad Labem pro specifickou péči o pacienty hospitalizované s onemocněním Covid-19. Ošetřovatelská péče je zde týmová, multidisciplinární, vyžadující empatický a holistický přístup zdravotnických pracovníků k individuálním potřebám každého pacienta. Ošetřovatelský personál si často své emoce, související s poskytováním náročné péče o pacienty, přenášel po skončení pracovní doby do domácího prostředí, kde musel plnit svou roli v rámci rodiny. Nejen z daných důvodů rozšířil skupinu pracovníků interního oddělení Mobilní tým Českého červeného kříže, který pod odborným dohledem našich zdravotnických pracovníků pečuje o hospitalizované pacienty s onemocněním Covid-19.

Děkujeme dobrovolníkům Českého červeného kříže, kteří podporují v této náročné době pacienty roudnické nemocnice, za jejich nezištnou pomoc, empatii a spolupráci.

Týmy M-72 Českého červeného kříže jsou nasazovány v nejvíce postižených nemocnicích s cílem podpořit a zajistit základní ošetřovatelskou péči o větší počet pacientů s onemocněním Covid-19 zejména v těchto oblastech: 

  • péče o prostředí a lůžko pacienta
  • spolupráce při podávání stravy
  • podpora mobility a soběstačnosti pacienta
  • empatická komunikace s pacientem

FotogalerieNejnovější aktuality

Nezařazené 12.05.2021

krásný Mezinárodní den sester 🍀

Milé sestřičky, děkujeme za vaši náročnou práci, přejeme vám krásný Mezinárodní den sester 🍀

Nezařazené 11.05.2021

V roudnické porodnici se narodilo 200. miminko!

Dne 27.4.2021 v 8:14 hodin se v naší porodnici narodilo 200. miminko! Tím vyvoleným jubilejním miminkem je holčička a jmenuje se Elen. Rodičům děkujeme za důvěru a přejeme hodně zdraví!

Nezařazené 10.05.2021

Nová “Linka poradenství ženám“

Milé ženy, milé maminky, od 10.5. jsme pro Vás připravili novou službu, Linku poradenství ženám. Telefonická linka bude sloužit pro Vaše dotazy spojené s těhotenstvím, porodem a kojením.