15.09.2021

Lékař z roudnické nemocnice na stupních vítězů L’Etape Tour de France

Světový projekt cyklistických závodů L’Etape pod hlavičkou Tour de France historicky poprvé dorazil také do Česka a úspěch v něm slavil i MUDr. Milan Hrubec, chirurg roudnické nemocnice a amatérský sportovec, který obsadil druhé místo v kategorii závodníků nad 60 let v těžší etapě dlouhé 130 km.

Na pražském Strahově odstartovalo okolo 1750, zejména amatérských jezdců na tratě dlouhé 90 a 130 km. Prvním vítězem hlavního závodu se stal profesionál Daniel Turek. Ambasadorka projektu – rychlobruslařka Martina Sáblíková – zajela skvělé 13. místo a z žen byla suverénně nejrychlejší.

V rámci projektu L’Etape mohla i česká široká veřejnost poprvé okusit „na vlastní kůži“ atmosféru nejslavnějšího cyklistického závodu světa. Nechyběl zde ani Milan Hrubec, který byl původně přihlášen na L’Etape přímo ve Francii, kde byl ale závod s ohledem na momentální vývoj pandemie Covid 19 zrušen. První ročník této soutěže pořádaný v Česku mu proto přišel vhod.

Druhé místo ve své kategorii je dalším úspěchem amatérského sportovce, který se dříve věnoval zejména triatlonu a nyní – jak sám s úsměvem říká – zejména s ohledem na svůj věk, se věnuje cyklistice. Milan Hrubec vyjel na trať s vysokým startovním číslem 923 a soupeři jedoucí v rychlém cyklistickém „balíku“ byli daleko pře ním. Závod tak pro něho byl opravdu velkým individuálním výkonem. Celkové 335 místo v závodu je stejně úctyhodným výkonem, jako krásné druhé místo ve věkové kategorii, když za sebou zanechal velkou množinu mnohem mladších cyklistů.

Krom účasti v prestižním závodu, pocitu ze stupňů vítězů a stříbrné medaile, si Milan Hrubec odnesl také krásné dojmy ze setkání s celou řadou bývalých i současných cyklistů a dalších sportovců. Mezi nimi rozhodně dominoval Ján Svorada, československý, slovenský a nakonec i český cyklista, který krom mnoha významných cyklistických úspěchů okusil i vítězství v závěrečné etapě Tour de France. Další cennou trofejí je tak pro Milana Hrubce podpis tohoto cyklisty na oficiálním plakátu L’Etape, ve společnosti dalších podpisů neméně významných profesionálních sportovců, kteří se cyklistice věnují jak profesionálně, tak amatérsky, a přispívají k dobré prezentaci této krásné sportovní disciplíny.Fotogalerie

Nejnovější aktuality

Nezařazené 09.05.2022

Na čápa se v Roudnici těší

Téměř dvě stovky budoucích maminek, jejich rodinných příslušníků i dětí dorazily do naší roudnické porodnice na páteční akci Než přiletí čáp. Připravili jsme ji ku příležitosti Světového dne těhotenství i Mezinárodního dne porodních asistentek a na maminky čekal bohatý program. “Musím přiznat, že tak velký zájem nás příjemně překvapil,” přiznává primářka roudnické porodnice Mária Procházková. Pro budoucí maminky bylo připravené třeba skupinové těhotenské cvičení, možnost popovídat si s lékaři, i porodními asistentkami, nebo pěvecké a taneční vystoupení dětí z místní mateřské školky Pohádka. “Největší zájem ale jednoznačně byl o těhotenskou poradnu a prohlídku samotné porodnice. I když jsme na jednu prohlídku brali skupiny až po dvaceti lidech, chvílemi to vypadalo že tady budeme muset provádět až do večera,” usmívá se primářka. K nejčastějším dotazům žen patřila samozřejmě příprava k samotnému porodu a otázky k jeho průběhu. Většina budoucích maminek v tomto směru výrazně ocenila možnost individuálního přístupu, včetně možnosti mít v Roudnici u porodu vlastní asistentku a kladné hodnocení sklidily i nově zrekonstruované prostory porodnice. A stejně velký byl i zájem o měření tlaku nebo krevního cukru a informace, jak s těmito veličinami nakládat, co která znamená a jak je v těhotenství vyhodnocovat. “Odezva od žen i jejich partnerů byla fantastická. Už teď máme další inspiraci jak by se takové setkání dalo ještě vylepšit a určitě ho rozpakujeme i v příštím roce. A třeba se z něj stane i tradice,” shrnuje průběh setkání s názvem Než přiletí čáp primářka roudnické porodnice Procházková. Partnery setkání bylo Národní centrum pupečníkové krve, Linde Healtcare, Chicco Česká a Slovenská republika, HiPP Česká republika & Slovensko a patron.eu.

Nezařazené 07.04.2022

NEŽ PŘILETÍ ČÁP

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla o těhotenství, porodu a mateřství ještě víc? Přijďte na akci naší porodnice, kterou pořádáme ku příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek. Můžete se těšit na prohlídku porodnice, ukázku skupinového cvičení pro těhotné, besedu s primářkou roudnické porodnice či prezentaci zboží se vším, co k péči o dítě patří. Porodní asistentky, dětské sestřičky, lékaři a laktační poradkyně vám zodpoví všechny vaše dotazy. Budete si moc změřit tlak, cukr v krvi či zvážit. Nebude chybět ani občerstvení, dětský koutek a skákací hrad pro vaše ratolesti.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování panu doktorovi a sestřičce z naší pohotovosti