25.11.2020

Krásná slova adresovaná naší porodnici

Moc děkujeme za další milá slova, která snad ani nepotřebují žádný další komentář. Vážíme si toho a přejeme Elišce a jejím rodičům jen to nejlepší!

Moc děkujeme za další milá slova, která snad ani nepotřebují žádný další komentář.

Vážíme si toho a přejeme Elišce a jejím rodičům jen to nejlepší!

DĚKUJEME!
Vaše PNsP

Milá paní primářko!
Jsou to téměř tři měsíce, co jsem u vás přivedla na svět svoji dceru plánovanou sekcí. Dovolte mi odložit si tu pár slov jako projev díků.
Jsem vám vděčná (a vždy budu) za to, že jste mě přijala okamžitě ačkoliv byl původně porod plánovaný jinde a my tak naši Elišku mohli přivítat v tak nádherném prostředí, obklopeni laskavým a milým personálem. Díky konceptu vaší porodnice a přístupu jsem mohla se svým dítětem být od prvních okamžiků přesto, že jsem byla po CS a užívat si tak mateřství bez nucené separace. Vám vděčím za to, že máme doma veselé a od porodu plně kojené miminko, které si od příchod na světě mohlo užívat náruč obou rodičů.
Do budoucna vám přeji mnoho šťastných rodiček i miminek a přeji vám, aby vaše oddělení bylo stále tak úžasné jako ve dnech, kdy jsem tam pobývala já. Kéž by každá porodnice takhle lidsky přistupovala k maminkám, které rodí CS!
S pozdravem
Lucie SalazarFotogalerie

Nejnovější aktuality

Nezařazené 09.05.2022

Na čápa se v Roudnici těší

Téměř dvě stovky budoucích maminek, jejich rodinných příslušníků i dětí dorazily do naší roudnické porodnice na páteční akci Než přiletí čáp. Připravili jsme ji ku příležitosti Světového dne těhotenství i Mezinárodního dne porodních asistentek a na maminky čekal bohatý program. “Musím přiznat, že tak velký zájem nás příjemně překvapil,” přiznává primářka roudnické porodnice Mária Procházková. Pro budoucí maminky bylo připravené třeba skupinové těhotenské cvičení, možnost popovídat si s lékaři, i porodními asistentkami, nebo pěvecké a taneční vystoupení dětí z místní mateřské školky Pohádka. “Největší zájem ale jednoznačně byl o těhotenskou poradnu a prohlídku samotné porodnice. I když jsme na jednu prohlídku brali skupiny až po dvaceti lidech, chvílemi to vypadalo že tady budeme muset provádět až do večera,” usmívá se primářka. K nejčastějším dotazům žen patřila samozřejmě příprava k samotnému porodu a otázky k jeho průběhu. Většina budoucích maminek v tomto směru výrazně ocenila možnost individuálního přístupu, včetně možnosti mít v Roudnici u porodu vlastní asistentku a kladné hodnocení sklidily i nově zrekonstruované prostory porodnice. A stejně velký byl i zájem o měření tlaku nebo krevního cukru a informace, jak s těmito veličinami nakládat, co která znamená a jak je v těhotenství vyhodnocovat. “Odezva od žen i jejich partnerů byla fantastická. Už teď máme další inspiraci jak by se takové setkání dalo ještě vylepšit a určitě ho rozpakujeme i v příštím roce. A třeba se z něj stane i tradice,” shrnuje průběh setkání s názvem Než přiletí čáp primářka roudnické porodnice Procházková. Partnery setkání bylo Národní centrum pupečníkové krve, Linde Healtcare, Chicco Česká a Slovenská republika, HiPP Česká republika & Slovensko a patron.eu.

Nezařazené 07.04.2022

NEŽ PŘILETÍ ČÁP

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla o těhotenství, porodu a mateřství ještě víc? Přijďte na akci naší porodnice, kterou pořádáme ku příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek. Můžete se těšit na prohlídku porodnice, ukázku skupinového cvičení pro těhotné, besedu s primářkou roudnické porodnice či prezentaci zboží se vším, co k péči o dítě patří. Porodní asistentky, dětské sestřičky, lékaři a laktační poradkyně vám zodpoví všechny vaše dotazy. Budete si moc změřit tlak, cukr v krvi či zvážit. Nebude chybět ani občerstvení, dětský koutek a skákací hrad pro vaše ratolesti.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování panu doktorovi a sestřičce z naší pohotovosti