Kardiologická ambulance

Je zaměřená na léčbu srdečních onemocnění.

Ordinační hodiny

  • MUDr. Ondřej Myslivec
  • Út 8:00 - 13:30

Kontakt

+420 416 858 483

interna@nemocniceroudnice.cz

ECHO

Krátce ECHO je ultrazvukové vyšetření srdce. Ultrazvuk je naprosto bezbolestná a neškodná zobrazovací metoda. Vyšetření srdce ultrazvukem patří mezi základní vyšetřovací metody. Nijak Vás nezatěžuje, a proto se používá ve všech případech, kdy je potřeba z jakéhokoliv důvodu srdce zobrazit.

Holterovo monitorování EKG

Ambulantní monitorování EKG je elektrokardiologická metoda umožňující zaznamenávat po dobu 24 hodin elektrickou aktivaci srdce vyšetřované osoby při její obvyklé činnosti. Provádí se na příjmu interního oddělení PNsP v Roudnici nad Labem, který se nachází v prostorách pohotovosti PNsP.

Dodržujte čas – k napojení a odpojení přístroje: 7:00 hod.

Holterovo monitorování TK

Ambulantní monitorování TK umožňuje zaznamenávat po dobu 24 hodin krevní tlak vyšetřované osoby při její obvyklé činnosti.

 

Zátěžová elektrokardiografie - ERGOMETRIE

Zátěžová elektrokardiografie je vyšetřovací metoda, která umožňuje sledovat vliv fyzické zátěže na krevní oběh, na EKG obraz a posuzovat výkonnost vyšetřované osoby.

V našem zařízení provádíme bicyklovou ergometrii, při níž se vyšetřovaná osoba testuje postupně zvyšovanou pracovní zátěží, navozenou šlapáním na kole. V průběhu zátěže se trvale monitoruje EKG a v určitých časových intervalech.

Na vyšetření se dostavte v pohodlném sportovním oblečení a obuvi.