12.07.2018

Nemosáček je dobrý kamarád ostrovských dětí

Ostrovská nemocnice neznamená jen špičkovou lékařskou péči, upravený přírodní park nebo příjemný personál, ale i spokojené děti, o které se dobře starají zdejší zaměstnanci. Ti začali na začátku…

Nemosáček je dobrý kamarád ostrovských dětí

Ostrovská nemocnice neznamená jen špičkovou lékařskou péči, upravený přírodní park nebo příjemný personál, ale i spokojené děti, o které se dobře starají zdejší zaměstnanci. Ti začali na začátku roku 2015 přemýšlet nadtím, jak ostrovské děti více pobavit a zaujmout. Tak vzniklo občanské sdružení Nemosáček, jehož název je odvozený od dřívějšího majitele nemocnice, kterým byla společnost Nemos Group. Teď již Nemosáček zorganizoval s finanční pomocí nemocnice desítky akcí, od letních táborů, přes pálení čarodějnic po dětské dny a pro další roky má velké plány.

„Naším cílem bylo pořádat takové akce, kde si  děti vytvoří a rozvinou různé dovednosti, naučí se překonávat překážky, najdou si kamarády, budou se učit spolu vycházet,“ jmenuje fyzioterapeutka ostrovské nemocnice Míša Piškaninová, která stála u zrodu Nemosáčku a je hlavní hybatelkou celého spolku.

Matka dvou dcer chce všechny svěřence v Nemosáčku vést k lásce k přírodě, lidem i zvířatům. „Nemosáček je moje třetí dítě a děti z nás dělají lepší bytosti. Díky mým vlastním dětem mně nikdo nepřesvědčí o opaku,“ říká.

Spolek byl následně založený na podzim roku 2016, vedle Piškaninové se organizaci věnuje několik dalších zaměstnanců nemocnice, například sociální pracovnice, sestra z chirurgických sálů nebo ošetřovatelka.
Rok 2017 byl pro všechny zkušebním odbobím, kdy jsme chtěli otestovat různé akce a zjistit zájem a poptávku ze strany místních. „Reakce předčily naše očekávání. Zájem ze strany dětí i jejich rodičů je veliký,“ uvedla Piškaninová.

V roce 2018 již se řada úspěšných akcí uskutečnila, mnoho je v plánu na léto. Během jarních prázdnin zorganizoval Nemosáček akci "Vrabčáci ve Svatoškách". Svatošky je přírodní rodinný areál v údolí řeky Ohře v bezprostřední blízkosti Svatošských skal nedaleko Karlových Varů.

Děti tu s Nemosáčkem strávily i Velikonoční prázdniny a také jeden z prodloužených víkendů. Hojně navštívenou akcí byly  28.dubna „čarodějnice“, které se konaly v parku vedle nemocnice. Úspěch měl na stejném místě i pohádkový den pořádaný ke Dni dětí.

O prázdninách Nemosáček organizauje tři turnusy dětských táborů, dva jsou plánované do oblíbených Svatošek a třetím je velký letní tábor v Jílovém u Děčína. „Ve Svatoškách půjde vždy o týdenní pobyty, které budou tématicky zaměřené na piráty. Tábor v Jílovém bude indiánský a potrvá 14 dní a zúčastní se ho 50 dětí,“ uvedla Piškaninová s tím, že na tábory zbývají poslední volná místa. Vedle dětí zaměstnanců nemocnice, které dostanou na pobyt zajímavý příspěvek, se mohou hlásit i děti zvenku.

Na podzim a v zimě plánuje Nemosáček ještě jeden prodloužený víkendový pobyt, na podzim strašidelnou stezku, mikulášskou nadílku pro děti zdejších zaměstnanců a během dvou až třech prosincových odpolední adventní dílničku. Přáním je také zorganizovat turistické výlety pro děti i dospělé. Nově se chce Nemosáček zaměřit na pomoc seniorům a dlouhodobě nemocným.

„Plánujeme také osvětové akce, týkající se zdravovědy a tělovědy, kurzy první pomoci ve spolupráci se školami a školkami. K tomu charitativní aktivity, sbírky ve prospěch potřebným, benefice,“ prozradila Piškaninová.
Nyní je ale nutné posílit tým o další aktivní členy, kreativní, nápadité, spolehlivé a ochotné investovat svůj volný čas ve prospěch někoho jiného. Důležití jsou i podporovatelé.

„Sponzoring a podpora se nemusí odehrát jen finanční cestou. Naopak jsme rádi za jakékoli drobnosti pro děti. Uvítali bychom i pomoc s tiskem propagačních materiálů, diplomů a medailí pro děti,“ řekla Piškaninová. 
Odměnou takovým lidem bude podle ní nákaza virem dětské radosti. „My jsme nakažení stejným virem. Hrajeme si jako děti, hýčkáme si děti uvnitř nás, aby je rozum neudusil. Dětský smích a energie je jako lék na všechno. Je to výborná prevence proti syndromu vyhoření. Náš úkol je jen chránit děti před nadbytečným nátlakem doby a vytvářet jim prostor pro to, aby mohly zůstat dětmi, co nejdéle to jen bude možné,“ uzavřela Piškaninová.Nejnovější aktuality

Nezařazené 09.06.2022

AMBULANCE CHRONICKÝCH RAN

Přijímáme pacienty do nově otevřené ambulance chronických ran, která je zaměřena na léčbu nehojících se defektů. Najdete nás v přízemí naší nemocnice, v chirurgické ambulanci. Ordinační hodiny jsou denně od pondělí-pátku od 7:00 do 14:00 a bez objednání. Bližší informace na tel. čísle 353 364 137, 603 826 400. Specializujeme se zejména na: - defekty v terénu tzv. diabetické nohy - bércové vředy z důvodu tepenní a žilní nedostatečnosti - proleženiny (dekubity) - rozpuštění (dehiscence) chirurgických ran - popáleniny - ostatní dlouhodobě se nehojící se rány Nabízíme: - maximální komfort - individuální přístup ke klientovi a rodině - péče poskytovaná certifikovaným personálem - používání osvědčených speciálních i tradičních materiálů - spolupráce s multidiciplinárním týmem - převazy je možné provádět přes agenturu domácí péče - telefonické konzultace

Nezařazené 28.04.2022

Poděkování personálu z oddělení gerontopsychiatrie

Děkujeme panu primáři Pišvejcovi za jeho krásná slova a ocenění práce našeho personálu z oddělení gerontopsychiatrie. Velmi si vážíme Vaší podpory.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování personálu radiologického oddělení za jejich péči o pacientku