06.02.2020

Nemocnice Ostrov obhájila titul nejoblíbenější nemocnice v Karlovarském kraji

Nemocnice Ostrov se stala opět podle hlasování pacientů nejoblíbenější nemocnicí Karlovarského kraje. Titul Nemocnice ČR 2019 obhájila na Karlovarsku již popáté za sebou. V celostátním srovnání…

Nemocnice Ostrov obhájila titul nejoblíbenější nemocnice v Karlovarském kraji

Nemocnice Ostrov se stala opět podle hlasování pacientů nejoblíbenější nemocnicí Karlovarského kraje. Titul Nemocnice ČR 2019 obhájila na Karlovarsku již popáté za sebou. V celostátním srovnání jí patří 21. místo mezi 154 hodnocenými nemocnicemi. Bodovala i v hodnocení ambulancí, kde jí pacienti přisoudili stříbrnou pozici v kraji a 26. místo v celé ČR.
Ostrovská nemocnice zároveň získala druhé místo v kraji v hodnocení zaměstnanců. Celorepublikově obsadila 15. příčku. Anketu každoročně vyhlašuje společnost HealthCare Institute, o.p.s. 

"Jsem rád, že titul Nemocnice roku z pohledu hospitalizovaných pacientů pravidelně obhajujeme. Jsou to totiž právě pacienti, pro které to vše děláme. Úroveň naší péče podtrhuje certifikát kvality a bezpečí od České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví, který jsme loni obdrželi na další tři roky. Letos chceme pokračovat ve zkvalitňování péče i jejím rozšiřování. Novinkou hned na začátku roku bylo otevření nového špičkového oddělení Alzheimer Home pro pacienty s demencí, převážně Alzheimerovou chorobou," říká ředitel nemocnice František Werner.
 
Nemocnice v posledních letech významně investuje do modernizace i nového přístrojového vybavení. V druhém pololetí loňského roku mimo jiné zakoupila nové moderní zařízení výpočetní tomografie CT za více než 8 milionů Kč. Nový přístroj umožňuje rychlejší vyšetření pacienta a zároveň snížení množství potřebné radiační dávky. Byly také modernizovány šatny pro zaměstnance a proběhla výměna parního zdroje kotelny.
 
Pacienti v Ostrově oceňují, že jsou všechny pokoje vybaveny elektricky polohovatelnými lůžky, uzamykatelnými skříněmi k uložení osobních věcí, vlastním sociálním zařízením, TV, lednicí a wi-fi připojením a individuální přístup k pacientům. 
Ostrovská nemocnice má téměř 300 lůžek, jedná se o zařízení rodinného typu, které je zasazené v krásném, klidném a čistém prostředí. Součástí areálu nemocnice je Sportpark s bylinkovou zahradou, fontánou a odpočinkovými místy. V kraji má nemocnice celou řadu primátů, například oddělení akutní psychiatrie či projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV). Nemocnice má 400 kmenových zaměstnanců a 130 externích odborníků, kteří zde pracují na zkrácený úvazek. Od dubna 2017 je součástí skupiny Penta Hospitals CZ.
Nejnovější aktuality

Nezařazené 09.06.2022

AMBULANCE CHRONICKÝCH RAN

Přijímáme pacienty do nově otevřené ambulance chronických ran, která je zaměřena na léčbu nehojících se defektů. Najdete nás v přízemí naší nemocnice, v chirurgické ambulanci. Ordinační hodiny jsou denně od pondělí-pátku od 7:00 do 14:00 a bez objednání. Bližší informace na tel. čísle 353 364 137, 603 826 400. Specializujeme se zejména na: - defekty v terénu tzv. diabetické nohy - bércové vředy z důvodu tepenní a žilní nedostatečnosti - proleženiny (dekubity) - rozpuštění (dehiscence) chirurgických ran - popáleniny - ostatní dlouhodobě se nehojící se rány Nabízíme: - maximální komfort - individuální přístup ke klientovi a rodině - péče poskytovaná certifikovaným personálem - používání osvědčených speciálních i tradičních materiálů - spolupráce s multidiciplinárním týmem - převazy je možné provádět přes agenturu domácí péče - telefonické konzultace

Nezařazené 28.04.2022

Poděkování personálu z oddělení gerontopsychiatrie

Děkujeme panu primáři Pišvejcovi za jeho krásná slova a ocenění práce našeho personálu z oddělení gerontopsychiatrie. Velmi si vážíme Vaší podpory.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování personálu radiologického oddělení za jejich péči o pacientku