14.07.2019

Nemocnice Ostrov investovala 8 milionů Kč do nového CT zařízení

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Ostrov od druhého pololetí letošního roku zprovoznilo nové moderní zařízení výpočetní tomografie CT. Celková výše investice se pohybuje okolo 8 milionů…

Nemocnice Ostrov investovala 8 milionů Kč do nového CT zařízení

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Ostrov od druhého pololetí letošního roku zprovoznilo   nové moderní zařízení výpočetní tomografie CT. Celková výše investice se pohybuje okolo 8 milionů korun bez DPH.
 
Nový přístroj umožňuje rychlejší vyšetření pacienta, což se projeví ve zkrácení čekací doby. Ta je maximálně 14 dní, není výjimkou, že pacient přijde na řadu i dříve.
 
Výhodou nového CT je také snížení radiační dávky o třetinu i potřeba nižšího množství kontrastní látky při vysoké kvalitě zobrazení. To je důležité zvláště u vyšetření lidí s onemocněním ledvin, diabetiků a starších pacientů.
 
„Technika využívaná k diagnostice onemocnění se rychle vyvíjí. Nový přístroj nám zjednodušeně řečeno umožňuje zvýšit přesnost diagnostiky. Jeho hlavní předností je snížení dávky ozáření pacienta a vyšší kvalita pořízených snímků,“ vysvětlila vedoucí lékařka Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Ostrov MUDr. Markéta Horáková.
 
Přístroj umožňuje vyšetření mozku, krku, hrudníku, dutiny břišní, skeletu, cév. Lékaři mohou nově například sledovat přesně změnu velikosti objemu plicních uzlů, tumorů a cyst v čase, nebo provádět tzv. cévní analýzy k posouzení průchodnosti cév a určení rozsahu případného zúžení nebo uzávěru.
 
„V našich nemocnicích klademe hlavní důraz na kvalitu poskytované péče. S tím souvisí použití nejmodernějších diagnostických zařízení, do kterých jen letos investujeme desítky milionů korun,“ uvedla Barbora Vaculíková, jednatelka společnosti Penta Hospitals CZ, která nemocnici vlastní.
 
Výpočetní tomografie je radiologická vyšetřovací metoda, která pomocí rentgenového záření umožňuje neinvazivní zobrazení vnitřních orgánů a tkání člověka s vysokou rozlišovací schopností.
 
Nový výpočetní tomograf Aquilion Ligtning SP od společnosti Canon patří podle ředitele nemocnice Františka Wernera k nejmodernějším CT systémům.  „Dosud využívaný přístroj byl devět let starý a jeho obměna byla nutná,“ dodal František Werner.
 
Další informace či objednání na vyšetření lze přímo na recepci oddělení tel:353 364 174.Nejnovější aktuality

Nezařazené 09.06.2022

AMBULANCE CHRONICKÝCH RAN

Přijímáme pacienty do nově otevřené ambulance chronických ran, která je zaměřena na léčbu nehojících se defektů. Najdete nás v přízemí naší nemocnice, v chirurgické ambulanci. Ordinační hodiny jsou denně od pondělí-pátku od 7:00 do 14:00 a bez objednání. Bližší informace na tel. čísle 353 364 137, 603 826 400. Specializujeme se zejména na: - defekty v terénu tzv. diabetické nohy - bércové vředy z důvodu tepenní a žilní nedostatečnosti - proleženiny (dekubity) - rozpuštění (dehiscence) chirurgických ran - popáleniny - ostatní dlouhodobě se nehojící se rány Nabízíme: - maximální komfort - individuální přístup ke klientovi a rodině - péče poskytovaná certifikovaným personálem - používání osvědčených speciálních i tradičních materiálů - spolupráce s multidiciplinárním týmem - převazy je možné provádět přes agenturu domácí péče - telefonické konzultace

Nezařazené 28.04.2022

Poděkování personálu z oddělení gerontopsychiatrie

Děkujeme panu primáři Pišvejcovi za jeho krásná slova a ocenění práce našeho personálu z oddělení gerontopsychiatrie. Velmi si vážíme Vaší podpory.

Nezařazené 08.03.2022

Poděkování personálu radiologického oddělení za jejich péči o pacientku