27.04.2022

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Aktivita klíšťat se rok od roku zvyšuje a nejúčinnější ochranou proti klíšťové encefalitidě je očkování. Právě nyní je na očkování nejvhodnější čas. Neriskujte své zdraví! Chráněni jste již 14 dní po druhé dávce. Infikovaná klíšťata se vyskytují po celé republice a nemusíte za nimi až do lesa. Vyskytují se i v městských parcích či na zahradách. Donést ho může i váš domácí mazlíček z venčení.

Cena vakcíny je: 1200 Kč

Od 1. 1. 2022 mají nově všichni nad 50 let věku toto očkování zdarma. Všichni ostatní mohou na očkování čerpat příspěvky od své zdravotní pojišťovny.

Základní očkování se skládá ze tří dávek. Intervaly mezi jednotlivými dávkami doporučujeme takto:

  • mezi 1. a 2. dávkou                          1–3 měsíce
  • mezi 2. a 3. dávkou                          5–12 měsíců
  • mezi 3. a 4. dávkou                          3 roky
  • mezi 4. a každou další dávkou       3-5 let dle věku a použité vakcíny

 

V případě zájmu kontaktujete přímo naše ordinace praktických lékařů:

https://www.pentahospitals.cz/ambulance-penta/pobocky/Nejnovější aktuality

Nezařazené 29.08.2022

Skupinové cvičení ACT

Co je ACT? Akrální koaktivační terapie využívá poloh při cvičení, které vychází z pohybového vývoje dětí. Pojďte se navrátit do dětského období, kde pohyb byl přirozenou součástí života. Při cvičení je kladen důraz na oporu dlaní rukou a pat nohou, které tvoří opěrné body napomáhající napřímit páteř.

Nezařazené 29.08.2022

Nová ordinace PL v Pardubicích

Novou ordinaci praktického lékaře pro dospělé mají od srpna k dispozici obyvatelé pardubických Polabin. Otevřela se v budově tamního Alzheimer Home v Bělehradské ulici a o zájemce rozhodně nemá nouzi. Registrovat se totiž mohou přijít i bez předchozí objednávky.

Nezařazené 15.08.2022

Nová posila Gynekologické ambulance

Gynekologická ambulance v Karlových Varech má další posilu. Od začátku září bude našim pacientkám každé úterý od 7:30 do 13:30 hod. k dispozici paní doktorka Barbora Müller. Oblíbená lékařka s bohatými zkušenostmi a atestací v oboru gynekolog-porodník tak doplní tým, který bude ženám k dispozici plných pět dní v týdnu.