06.04.2022

NOVÉ PRACOVIŠTĚ PRAKTICKÉHO LÉKAŘE v Roudnici nad Labem

Ambulance Penta otevřela nové pracoviště praktického lékaře v roudnické nemocnici. Ordinuje zde paní doktorka Veronika Skalová se sestřičkou Danielou Chmelovou, které se chtějí se i zde řídit krédem: „Ten, kdo dobře naslouchá, snadněji dojde k diagnóze. Zároveň potěší duši pacienta, což je prvním krokem k úspěšné léčbě. Díky zkušenostem paní doktorky z interního oddělení i diabetologické poradny v Karlových Varech klade nová ambulance důraz především na preventivní programy, ale také na úzkou spolupráci s odbornými pracovišti nemocnice. Ambulance je navíc přístrojově vybavena k provádění některých měření a testů i bez nutnosti návštěvy laboratoře, což urychluje a zpřesňuje diagnózu. Například nový přístroj POCT umí v řádu několika minut provést rozbor krve, který odhalí, zda je nutné nasadit antibiotika. V budoucnu bychom chtěli ordinaci vybavit i dalšími moderními přístroji, jako jsou holterovské hodnocení tlaku, spirometr, audiometr či ultrazvuk. V rámci ordinace provozujeme také poradnu pro pacienty s diabetem, kteří nejsou zatím na inzulínu. Pokud nám to kapacity dovolí, tak registrujeme i nové pacienty. Vždy ale bereme rodinné příslušníky našich registrovaných pacientů, především děti po dovršení 19 let věku.

Ambulance je v provozu ve všední dny, obvykle dopoledne pro příchozí a odpoledne pro objednané pacienty. Aktuální informace najdete zde.Nejnovější aktuality

Nezařazené 24.06.2022

Dentální hygiena – volné termíny k objednání

Chcete mít krásný úsměv? Objednejte se k naší nové dentální hygienistce paní Iryně Kuzminske. Najdete nás v zubní ambulanci v Nemocnici Sokolov, Slovenská 545. Nabízíme: - kompletní vyšetření chrupu - odstranění zubních povlaků (zubní kámen, pigmentace, plak) - výběr vhodných pomůcek péče o dutinu ústní - individuální instruktáž péče o chrup - reinstruktáž čištění zubů - bělení zubů - Air Flow (pískování) - ošetření dětí včetně instruktáže čištění zubů a výběru pomůcek k péči o chrup Objednávky na telefonním čísle 603 500 389. Ordinační hodiny čtvrtek (8 – 13 hod.) a sobota (9 – 13 hod.).

Nezařazené 24.05.2022

Seminář pro praktické lékaře a sestry

Dne 24. 5. 2022 proběhl v prostorách Centra praktického lékařství v Karlových Varech seminář pro praktické lékaře a sestry. MUDr. Barbora Majkusová a Lenka Vašková seznámily účastníky se změnami ve výkaznictví, novinkami v oblasti poskytování pracovního lékařství, ale i třeba zkušenostmi v péči o ukrajinské uprchlíky či s aplikováním infuzní terapie Vitamínu C.

Nezařazené 27.04.2022

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Aktivita klíšťat se rok od roku zvyšuje a nejúčinnější ochranou proti klíšťové encefalitidě je očkování. Právě nyní je na očkování nejvhodnější čas. Neriskujte své zdraví! Chráněni jste již 14 dní po druhé dávce. Infikovaná klíšťata se vyskytují po celé republice a nemusíte za nimi až do lesa. Vyskytují se i v městských parcích či na zahradách. Donést ho může i váš domácí mazlíček z venčení.