Mgr. Alena Mokruschová

Mgr. Alena Mokruschová

Mgr. Alena Mokruschová fyzioterapeutka

Narozená v Praze. Po střední zdravotnické škole, obor všeobecná sestra, nastoupila na Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze (FTVS), kde vystudovala magisterský obor fyzioterapie. Již během studia pracovala na Klinice komplexní rehabilitace MONÁDA s.r.o. Od roku 2013 žije v Ostrově. Zde pracovala v Nemocnici Ostrov jako fyzioterapeut. Od roku 2015 je na mateřské dovolené se synem. Pro Rehabilitační centrum Penta pracuje od roku 2016. Pravidelně dochází na fyzioterapeutické odborné kurzy (taping, McKenzie, DNS).
Volný čas věnuje rodině, ráda jezdí na horském kole, v zimě běžkuje, ráda čte, spí a jí. 🙂 Pravidelně předcvičuje lekce power yogy a rehabilitačního cvičení v Ostrově.
Mgr. Alena Mokruschová se v rámci Rehabilitačního centra věnuje i skupinovému cvičení. Lekce mají pomalejší rytmus s kladením důrazu na správné provedení cviků. Lekce jsou sestaveny především z rehabilitačních technik jako jsou: DNS koncept od prof. P. Koláře, cviky od pí. L. Mojžíšové, Klappovo lezení (pro skoliotiky), Mc Kenzie cviky, automobilizační techniky, strečink, dechové a relaxační techniky.